Jauns bērnu raidījums par zinātni «Brīnumu laboratorija»

 

Krāšņi eksperimenti un stāsti par interesantām tēmām - to visu varam sagaidīt jaunajā zinātniski izklaidējošā raidījumā bērniem «Brīnumu laboratorija». Pirmais raidījums gaidāms jau 25.martā plkst. 08.00 LTV7. To astoņas sestdienas pēc kārtas pārraidīs krievu valodā ar tulkojumu latviski.

Raidījuma producents Kristaps Valdnieks atzīst: lai gan raidījuma pamatauditorija ir bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem, tas noteikti būs interesants visai ģimenei. «Brīnumu laboratorijā» vienkāršā, jautrā un interesantā veidā tiks stāstīts par kosmosu, elektrību, cilvēka ķermeni un citām saistošām tēmām. Turklāt tiks demonstrēti arī iespaidīgi eksperimenti.

«Raidījumu filmējām AHHAA centrā Tartu, Igaunijā, un šo vietu izvēlējāmies apzināti: tas ir visprogresīvākais un interesantākais zinātnei veltītais muzejs visā Baltijā un paredzēts tieši bērnu auditorijai. Šeit mūs uzņēma ar lielu ieinteresētību un jutām, ka muzeja darbiniekiem raidījuma saturs rūp ne mazāk kā mums,» stāsta Valdnieks.

Reklāma

Katrā raidījumā skatītājiem būs iespējams redzēt trīs eksperimentus un vairākus sižetus par tēmām, kas saistīti ar zinātni. Tiks skaidrots, kā tiek filmēti triki kino, arī tas, kā izskatās kosmoss. «Brīnumu laboratorijas» vadītājs būs Latvijas Universitātes profesors, zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs. Viņš lieliski pārzina visus raidījumā redzamos eksperimentus, turklāt spēj tos izskaidrot arī bērniem saprotamā valodā.

«Ir svarīgi, lai jau no mazotnes bērni un jaunieši pievēršas eksaktajām zinātnēm. Kosmoss, elektrība, ūdens un gaiss - tās visas ir tēmas, kuras apskatīsim raidījumā,» stāsta Kaščejevs.

Viņam palīdzēs AHHAA centra darbiniece Jūlija Pintšuka, kura centrā ir atbildīga par visu eksperimentu nodaļu. Pirmo reizi Latvijas televīzijas vēsturē viens no raidījuma vadītājiem būs īsts robots - Oskars. Viņš ikdienā «dzīvo» zinātnes centrā un priecē apmeklētājus, bet šoreiz aktīvi piedalīsies raidījuma veidošanā.


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Rīga, 545 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 58000 EUR