Svētdiena, 24. jūnijā Vārda dienas: Jānis
Dace Ķezbere |  
Foto: Ieva Lūka / LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šodien sēdē nolēmusi apturēt šā gada 6.jūlijā pieņemtā lēmuma izpildi, ar kuru tika noteikts, ka Latvijas Radio 5 («Pieci.lv») atskaņotās Latvijā radītās mūzikas īpatsvaram jāveido 80% tā kopējā satura, šodien pēc NEPLP sēdes žurnālistiem paziņoja padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

(Pievienota 7.-10.rindkopa.)

Viņa norādīja, ka lēmumu saistībā ar «Pieci.lv» satura izmaiņām padome pieņēma pārsteidzīgi.

Ķezbere uzsvēra, ka lēmuma izpilde tiek apturēta līdz 2018.gada sākumam.

NEPLP loceklis Patriks Grīva skaidroja, ka lēmums pieņemts pēc tam, kad padome veikusi komunikācijas analīzi starp NEPLP un LR. «Šī lēmuma komunikācija no padomes ir bijusi īpaši neveiksmīga,» atzina Grīva.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka lēmums noteikt «Pieci.lv» atskaņotās Latvijā radītās mūzikas īpatsvaru 80% apmērā bija saistīts ar radiostacijas budžetu un tā pieprasījumu nākamajam gadam.

NEPLP loceklis uzsvēra, ka situācija, kad «Pieci.lv» vadība un aktīvākie darbinieki iestājušies pret NEPLP pieņemto lēmumu, nepalīdzēs veiksmīgi risināt tālāk jautājumus saistībā ar radiostacijas tālāko darbību. «Esam gatavi turpināt sarunas gan ar «Pieci.lv», gan ar Latvijas Radio (LR) valdi,» sacīja Grīva.

Kā žurnālistiem pēc NEPLP paziņojuma norādīja LR žurnālists Eduards Liniņš, NEPLP lēmums iezīmējis kompromisu saistībā ar «Pieci.lv». Viņš uzsvēra, ka padome tādējādi ir nodrošinājusi diskusiju periodu, kura laikā būs iespējams pārrunāt noteikto Latvijā radītās mūzikas proporciju.

Vienlaikus viņš norādīja, ka NEPLP pārmetumi par LR caurskatāmību ir daļēji pamatoti un šajā jautājumā, proti, caurskatāmības nodrošināšanai un sistēmas sakārtošanai nav nekādas pretestības no LR darbinieku puses. «Katrā ziņā tādām vajadzībām mēs visi piekrītam,» skaidroja Liniņš.

Viņš uzsvēra, ka darbinieki saasināti uztver jautājumus par iespējamām strukturālajām un fundamentālajām pārmaiņām LR iekšienē, kas skar radio kanālu struktūru. Liniņš norādīja, ka domājot par izmaiņām LR, nepieciešams ņemt vērā LR situāciju un tā attīstības vēsturi, lai saprastu, vai pieņemtie lēmumi veicina un nodrošina radio darbības stabilitāti, vai gluži otrādi - vājina to un padara jūtīgu politiskajai ietekmei.

Taujāts, vai padomes iniciatīva apturēt lēmumu par «Pieci.lv» atskaņotās Latvijā radītās mūzikas noteiktās proporcijas izpildi ir saskatāma kā atbilde uz LR darbinieku atklāto vēstuli, Liniņš aģentūrai LETA atbildēja apstiprinoši, norādot, ka, viņaprāt, padome ir uzklausījusi LR darbiniekus. «Padome nav demonstrējusi stūrgalvību šajā brīdī. Mums tas ir jānovērtē, tā kā dialoga iespēja, protams, pastāv, tā nav katrā ziņā mazinājusies šodien, kā tas bija pagājušās nedēļas beigās,» uzsvēra LR žurnālists.

Kā ziņots, NEPLP 6.jūlija sēdē nolēma, ka Latvijas Radio (LR) kanālam «Pieci.lv» līdz šā gada 1.septembrim jāveic attiecīgās izmaiņas, lai nodrošinātu, ka tajā atskaņotās mūzikas un satura formāta īpatsvars latviešu valodā sasniedz 80%.

Bija paredzēts, ka neskaitot autorraidījumus, ne mazāk kā 80% muzikālā satura «Pieci.lv» būtu jābūt Latvijas autoru darbiem, īpaši akcentējot jaunās mūzikas grupas un izpildītājus.

Radiostacijai tika uzdots veidot Latvijas jaunās mūzikas izlasi, kas tiek nodota auditorijas vērtējumam, iepazīstināt ar Latvijas mūzikas attīstības tendencēm kontekstā ar pasaules mūzikas industrijā notiekošo, kā arī nodrošināt mūzikas ierakstus LR studijās, izceļot jaunos māksliniekus Latvijas mūzikas jomā.

Tāpat «Pieci.lv» tika uzdots veikt ieraksti būtiskos Latvijas festivālos un pasākumos, atbilstoši «Pieci.lv» mūzikas formātam, jāveicina mūzikas kritika un komentāri par notiekošo Latvijas mūzikā un jāizveido «Pieci.lv» arhīvs, ietverot gan populārās, gan nekomerciālās nišas mūzikas ierakstus.

© TVNET. Visas tiesības paturētas