Kestuskross pakkus põnevaid vaatemänge

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu talvisel kestuskrossil pääses kodurajal kihutav Jüri Makarov (nr 380) kaherattaliste tsiklite stardisaginast esimesena minema. Foto: Tõnis Kukk

Mootorratturite talvise kestuskrossi karikasarja viimasel etapil Pärnus teenisid kodurajal kihutanud võidusõitjad pöidlahoidjate rõõmuks viis pjedestaalikohta.

Nii kahe- kui neljarattaliste sõitudes selgusid enamikus masinaklassides Eesti karikavõitjad alles finišilipu langedes, vaid MX2 tsiklite arvestuses oli enduroäss Toivo Nikopensius endale sarja võidu juba nelja etapiga kindlustanud.

“Hirmsasti oleksin tahtnud kodupubliku silme all sõita, aga viirus tuli kallale ja nüüd pean voodis lesima ja rohtusid neelama,” kõneles Nikopensius telefonivestluses lehemehele. “Üks esikoht on mul juba käes, aga koos Taavi Raadikuga oleks vaja kindlustada meie teist positsiooni ATVde meeskonnasõidus.”

Makarov oli klass omaette

Võistluspäeva esimeses stardis sööstsid 3,5 kilomeetri pikkusele ringile kaherattaliste tsiklite taltsutajad. Veidi vähem kui neli minutit pärast stardipauku tuli avaringilt Pärnu klubi liider Jüri Makarov ja alles paarikümne sekundi pärast sööstis peatribüünile kogunenud publiku silme all teisele tiirule lähim jälitaja.

Kodurada hästi tundev Makarov hoidis head tempot lõpuni ja talle kuulus vendade Toomas ja Jüri Triisa ees kindel esikoht ja MX1 klassi võit. Meie meestest sai Aivo Hünnev seitsmenda, Tõnu Kallast 14. ja Egon Üpraus 15. tulemuse.

MX2 arvestuses kogusid Aivo Rabbi, Priit Muskat ja Aldrin Arukase vastavalt viienda, kuuenda ja seitsmenda koha punktid, Margus Tiik oli 12. ja Mario Tõnisoja 19. Juunioride 85 ccm konkurentsis kihutas Jarmo Lehiste kuuenda koha vääriliselt.

Võistluspäeva teises sõidus võtsid neljarattalistel sõiduriistadel omavahel mõõtu meie tulevikulootused.

Quad 100 klassis oli kiireim Jenss Lootus, kellel järgnesid Kevin Saar, Martin Adamson, Kevin Jürima, Marcus-Henry Margus ja Henry Porsnev. Suuremate sõiduriistade Quad 200 arvestuses pidi Pärnu poiss Hendrik Volmer leppima neljanda kohaga.

Ühe õnnetus on teise õnn

Neljarattaliste tsiklite meeskonnavõistlus, kus kaks sõitjat teineteist vahetades kaks tundi kihutasid, lõppes meie meestele üliedukalt.

ATV 1000 klassis võitis senistel etappidel koos Nikopensiusega kihutanud Taavi Raadik uue paarimehe Priit Tääkrega kindla esikoha.

Et sarja liidrid Siim Vaide ja Alar Kulp “oskasid” oma sõiduriistal vastu kändu kihutades roolišarniiri raami küljest lahti murda, jõudsid favoriidid lõpujoonele alles kümnendana.

“Mis ühe õnnetus, see teise õnn,” märkis Raadik. “Läksime oma teist kohta kindlustama, aga saime lõpuks karikavõidu.”

Suurel ATV-l kihutanud Taavi tütar Kaisa Raadik ja Timo Tohv lõpetasid krossi kuuendal kohal.

ATV 700 klassis võitsid Priit Kurg ja Ennart Kunglamäe Pärnumaa parimana kolmanda koha, Jaan Margus ja Mart Adamson lõpetasid viiendana.

Quadracer’ite arvestuses tulid Jürgen Jürima ja Romet Puuram kaheksandaks. Selle klassi üks kiirem paar Kaspar Kangur – Sander Raik pidi sõidu seitsmendal ringil masinarikke tõttu katki jätma.