Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fleet Foxes «Crack-Up»

  • Raksts
  • Video
Robins Peknolds | Foto: no sociālajiem tīkliem

2008. gadā starp daudzajiem TVNET albumu apskatiem publicēta arī kāda recenzija par plati, kuras vērtējums bija pats augstākais iespējamais - 12/12. «Sun Giant EP» - tā saucās šis Sietlas barokālā folka apvienības «Fleet Foxes» ieraksts, kas mani toreiz tik ļoti saviļņoja. Pēc diviem lieliskiem albumiem («Fleet Foxes» un «Helplessness Blues») un pēc trīs gadu pārtraukuma (2013-2016) šī nozīmīgā amerikāņu grupa šogad ir atgriezusies ar vēl vienu lielisku skaņuplati.

Fleet Foxes «Crack-Up»

(Nonesuch Records Inc.) 10/12

Jaunais albums, kas nodēvēts amerikāņu rakstnieka Frānsisa Skota Ficdžeralda (F. Scott Fitzgerald) eseju, iepriekš nepublicētu vēstuļu, dažādu piezīmju grāmatas «Crack-Up» vārdā (tā iznāca pēc rakstnieka nāves 1945. gadā), uzreiz tik viegli kā iepriekšējie albumi rokās nedevās.

Grupas līderis Robins Peknolds (Robin Pecknold) pēc garās radošās pauzes, kuras laikā studējis Ņujorkā, pabijis Marokā, Nepālā un guvis jaunus iespaidus, sarūpējis sarežģītāku ierakstu - gan saturiski, gan kompozicionāli. Pirmais singls «Third of May / Odaigahara», kas veltīts Peknolda un ģitārista Skailera Skjelseta (Skyler Skjelset) draudzībai (3. maijā ir Skailera dzimšanas diena), ir gandrīz deviņas minūtes garš. Kāds kritiķis trāpīgi raksturojis jaunās dziesmas - «jaunās dziesmas izklausās kā «Buffalo Springfield» opuss «Broken Arrow», ja tas būtu izstiepts vesela albuma garumā».

«Crack-Up»
«Crack-Up» FOTO: Publicitātes foto

Nekādas radikālas pārmaiņas aranžējumos gan nav notikušas, grupa turpina būt uzticīga 60., 70. gadu folkmūzikas tradīcijai, taču mainījusies ir tieši dziesmu dramaturģija, tiesa, arī tikai atsevišķos skaņdarbos. Tās pašas daudzbalsības, instrumenti...

Saturiski albums, kas tapis no 2016. gada jūlija līdz šā gada janvārim vairākās studijās, tajā skaitā «Electric Lady» Ņujorkā, ir mazliet abstrakts, tiek citēti sengrieķu mīti, ir iestrādātas bibliskas atsauces, šis tas personisks.

Pārsteigums klausītāju gaida jau ar pirmajām taktīm, kad Peknolds dzied, vairāk pat muzikāli murmina sev neraksturīgi zemajā reģistrā, radot asociācijas ar Skotu Volkeru.

Lai «pieslēgtos» šim ierakstam, ir nepieciešams laiks. Un tieši to jums novēlu atrast, jo «Crack-Up» pašlaik izskatās viens no gada skanīgākajiem ierakstiem.

Izdošanas datums - 16.06.2017.

0 Komentāri