Lielajā ģildē pūtēju orķestra "Rīga" džeza koncerts


 
"Rīga"

TVNET

09:34, 18. oktobrī, 2011

Lielajā ģildē 30.oktobrī notiks profesionālā pūtēju orķestra "Rīga" rīkotais džeza koncerts "Riga Jazz 2011", kurā piedalīsies soliste Olga Pīrāgs, vokālā grupa "Framest" un orķestra "Rīga" bigbends diriģenta Raita Ašmaņa vadībā, informē orķestra mārketinga speciāliste Ilze Miķelsone.


  • Citos portālos

Orķestra "Rīga" pievēršanās džezam jau kļuvusi par tradīciju, un šoruden koncertā "Riga Jazz 2011" galvenokārt tiks atskaņotas Djūka Elingtona sacerētās un aranžētās kompozīcijas.

Amerikāņu komponists, aranžētājs, pianists un bigbenda līderis Elingtons savu pirmo džeza grupu izveidojis 1922.gadā Ņujorkā, tādējādi kļūstot par vienu no pirmajiem bigbendu muzicēšanas aizsācējiem.

Lielajā ģildē pūtēju orķestra "Rīga" džeza koncertsLielajā ģildē pūtēju orķestra "Rīga" džeza koncerts. Foto: Jānis Porietis

Reklāma
Elingtons ir sacerējis vairāk nekā 3000 dziesmu, starp kurām populārākās ir "It Don't Mean a Thing if It Ain't Got That Swing", "Sophisticated Lady", "Mood Indigo", "Solitude", "In a Mellotone" un "Satin Doll". Komponists ir saņēmis 13 "Grammy" apbalvojumus un Pulicera balvu.

Koncertā "Riga Jazz 2011" skanēs Elingtona populārākie oriģinālskaņdarbi, kā arī Pētera Čaikovska baleta "Riekstkodis" orķestra svītas aranžējums bigbendam.

Koncerts Lielajā ģildē sāksies plkst. 19, bet biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā "www.bilesuparadize.lv".



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.



Kļūsti par reportieri