Sestdiena, 23. jūnijā Vārda dienas: Līga
intervija
Džims Glenijs |  
Foto: Publicitātes foto

Džims Glenijs (Jim Glennie) ir ilglaicīgākais leģendārās britu alternatīvā roka grupas «James» dalībnieks. Un tas ir iespaidīgs fakts, ņemot vērā, ka 6. jūlija Siguldas viesi šogad atzīmē jau 34. grupas gadadienu! Bažīgi sazvanījāmies ar Džimu Mančestrā un atviegloti secinājām, ka viņš ir dzīvesprieka pilns un visiem iespējamiem koncertiem joprojām simtprocentīgi gatavs.

- Kāpēc tavs skatuves vārds ir Džims, ja tu patiesībā esi Džeimss (James)?

- Tas ir labs jautājums! Neviens patiesībā nekad nav saucis mani par Džeimsu. Kad biju ļoti mazs, cilvēki mani sauca par Džimiju. Kad kļuvu vecāks, mani sāka saukt par Džimu. Kad grupa tika nosaukta par «James», vairs nekādi nevarēju dēvēt sevi par Džeimsu. Tas būtu ļoti dīvaini. Sanāk, ka grupa nozaga manu vārdu un es tā arī nekad neesmu to lietojis.

- Kāds tad ir stāsts par grupas nosaukuma tapšanu?

- Gribējām grupu nosaukt cilvēka vārdā. Bija doma, ka tad tai uzreiz būs sava personība. Domājām dažādus vārdus, un kāds no grupas ieteica manējo, ko tāpat nelietoju. Tā tas arī notika! Man arī nebija iebildumu, jo nejutos kā Džeimss. Tas tobrīd arī nešķita nekas ārkārtīgi svarīgs. Bijām jauna grupa, un tai vienkārši vajadzēja nosaukumu. Nespējām iedomāties, ka kādreiz būsim populāra grupa un mums tiks jautāts par nosaukuma nozīmi.

- Kad 1982. gadā Mančestrā dibinājāt grupu, vai varējāt kaut uz brīdi iedomāties, ka spēlēsiet koncertus visā pasaulē, ieskaitot Latvijā, kas toreiz bija vēl Padomju Savienības sastāvā?

- Nekad! Tajā laikā arī pasaules politiskā situācija bija pavisam citādāka. Taču arī bez tās mēs neredzējām īpaši tālāk par Mančestru. Bijām no Mančestras un spēlējām koncertus pārsvarā Mančestrā. Galvenokārt ļoti mazās koncertvietās. Mums nebija nekādu ambīciju par pasaules apceļošanu vai ko tamlīdzīgu. Koncentrējāmies uz spēļu sarunāšanu savas pilsētas krogos. Tā tas viss sākās. To pirmreizīguma sajūtu patiesībā pieredzam arvien no jauna, jo katrreiz, kad uzstājamies valstī vai vietā, kur vēl neesam spēlējuši, nekad nezinām, ko sagaidīt, piemēram, nezinām, vai cilvēki vispār pazīst mūsu dziesmas un vai viņiem patiks mūsu mūzika… Latvijā to piedzīvojām 2007. gadā, kad uzstājāmies «Positivus» festivālā. Bija fantastisks koncerts, tādēļ ar prieku atkal braucam uz Latviju.

JAUNĀKIE RAKSTI
TEVI VARĒTU INTERESĒT
© TVNET. Visas tiesības paturētas