Žurnāls «Q» nosauc 2013. gada labākos albumus (6)

CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Reuters/ScanPix

Kā katru gadu, populārais britu mūzikas izdevums «Q» publicē savu versiju par gada labākajiem mūzikas albumiem. Lūk, jūsu uzmanībai arī 2013. gada «Q» Top50 albumu saraksts. Žurnāla kritiķu prāt, labāko albumu 2013. gadā ierakstījuši četri jaunekļi no Šefīldas - «Arctic Monkeys». Šis albums amerikāņu mūzikas izdevuma «Rolling Stone» topā bija augstajā 9. vietā. (skat. resursus).

 
Haim
Haim Foto: Publicitātes foto

10. Haim «Days Are Gone»

«BBC Sound Of 2013» jauno talantu topa uzvarētājas - trīs ebreju māsas no Losandželosas, grupa «HAIM», pēc vairāku gadu aktīvas koncertēšanas šogad laida klajā debijas albumu «Days Are Gone». Tas tiešām ir lielisks.

 
"Positivus 2013" festivālā uzstājās Džons Grants (John Grant)
"Positivus 2013" festivālā uzstājās Džons Grants (John Grant) Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

9. John Grant «Pale Green Ghosts»

«I am the greatest motherfucker that you're ever gonna meet, from the top of my head down to the tips off the toes on my feet,» («Esmu lielākais jāklis, no matu galiņiem līdz papēžiem» - aptuvenais tulkojums) sava otrā soloalbuma dziesmā «GMF» jaunajā albumā dzied sarežģītais putns Džons Grants (John Grant, 44), kuru šovasar klātienē varējām dzirdēt «Positivus» festivālā. Tas bija ekskluzīvi!

 
Foto: Publicitātes foto

8. Bill Ryder Jones «A Bad Wind Blows in My Heart»

Bils Raiders Džonss no 1996. līdz 2008. gadam bija Liverpūles apvienības «The Coral» ģitārists. Pēc aiziešanas no grupas viņš pievērsies filmu mūzikai un 2011. gadā izdeva pirmo solo albumu. «A Bad Wind Blows in My Heart» ir otrais mūziķa veikums, kas tapis viņa mammas Liverpūles mājas otrā stāva guļamistabā.

 
Foto: Publicitātes foto

7. Cass McCombs «Big Wheel and Others»

2009. gadā noslēpumainais Kalifornijas dziesmu autors Kass Makombss (Cass McCombs) ierakstīja (kopā ar Holivudas aktrisi Karenu Bleku) vienu no minētā gada skaistākajiem skaņdarbiem «Dreams Come True Girl». Pirms diviem gadiem izdotais albums «Wit's End» kļuva par «TVNET Mūzika» aprīļa Mēneša albumu. Mūziķa jaunākais veikums «Big Wheel and Others» arīdzan ir līmenī, tā domā «Q» izdevuma komanda.

 
Manic Street Preachers
Manic Street Preachers Foto: Publicitātes foto

6. Manic Street Preachers «Rewind the Film»

Velsas alternatīvās rokmūzikas grupa «Manic Street Preachers», kas divreiz paviesojusies arī Salacgrīvas festivālā «Positivus» (2012. un 2008. gadā), šogad klajā laidusi vienpadsmito studijas albumu «Rewind the Film», kuru «Q» nodēvējis par grupas emocionāli atklātāko kopš «Everything Must Go» (1996). Albums ierakstīts grupas Kārdifas studijā, kā arī Berlīnē.

 
Foto: Publicitātes foto

5. Jon Hopkins «Immunity»

Pārmaiņas pēc topā iekļauts arī kāds elektroniskās mūzikas albums. Šoreiz veiksme uzsmaidījusi angļu mūziķim Džonam Hopkinsam, kura ceturtais studijas veikums nominēts arī prestižajai «Mecury» balvai.

 
Foto: Publicitātes foto

4. Daft Punk «Random Access Memories»

2013. gads populārās mūzikas vēsturē noteikti ieies ar 1970. gadu disko un fankmūzikas atdzimšanu un atgriešanos Top40. Lielā mērā par to atbildīgs franču mūzikas duets «Daft Punk», kas šogad laidis klajā savdabīgu disko ēras almanahu «Random Access Memories». Katra nots, katrs tembrs, pat albuma vāciņš un burtu šrifts citē mūzikas vēsturi – no speisdisko līdz fankam, ļaujot klausītājam teleportēties uz 1979. gadu, kad rietumu pasaulē modē bija Maikla Džeksona «Off the Wall», bet Padomju savienībā – mūsu pašu «Zodiac» skaņuplate «Disco Alliance».

Šā hrestomātiskā ieraksta mūzika ir absolūts 1970. gadu disko, soula, softroka un fanka kokteilis, savukārt pašu mūziķu – robotu Tomasa un Gaja vizuālais tēls aizgūts no 1974. gada filmas «Phantom of the Paradise».

Šādi atsaucoties uz sava laika labākajiem popmūzikas paraugiem un nogādājot tos top40 radiostaciju A rotācijā, «Daft Punk» būtībā 2013. gadā ir sarīkojuši revolūciju. Kurš to būtu paredzējis, kakaut kur pa vidu starp Krisa Brauna un Nikijas Mināžas jaunajiem grāvējiem pēkšņi A rotācijā sāksskanēt klasisks 70. gadu diskofanks, kas mūsdienās dzirdams vairs tikai kādās oldies stacijās. Un tovisupaveikušidivinoslēpumaini franču roboti, kuru dzīslās, kā izrādās, plūst cilvēku asinis.

 
Foto: Publicitātes foto

3. David Bowie «The Next Day»

Deivids Bovijs ir 20. gadsimta ikona, un par to neviens nešaubās. Nav grūti ļauties viņa varenās leģendas spēkam un nekritiski vērtēt katru meistara radošo soli. «Q» komanda Bovija atgriešanās plati vērtē ļoti augstu - 3. vieta ir izcils novērtējums tādam roka veterānam kā Bovijs.

 
Foto: Publicitātes foto

2. Vampire Weekend «Modern Vampires of the City»

Ņujorkas četrotne «Vampire Weekend» radījusi vēl vienu lielisku plati. Ar šo jauno ierakstu gan grupa attālinājusies no «afro-indie» skanējuma, kas bija raksturīgs debijas platei un vairāk izklausās pēc tradicionālas indīroka apvienības, taču dziesmas ir lieliskas un izpildījums ir nevainojams.

Albuma vāku rotā distopisks preses fotogrāfa Nīla Benzī (Neal Boenzi) foto, kurā nofiksēts 1966. gada šausmīgais Ņujorkas smogs, kas prasīja 169 cilvēku dzīvības.

 
Foto: Publicitātes foto

1. Arctic Monkeys «AM»

«Arctic Monkeys» šogad izdevuši piekto studijas plati, kurā sadarbojušies ar rūdīto rokeri Džošu Homiju (Josh Homme) no «Queens of the Stone Age». Jaunais albums apvieno grupai raksturīgos roka rifus, izteiksmīgos tekstus ar hiphopa stampājošajiem bītiem un paceļ grupu jaunā kvalitātē. Spilgts piemērs - iespējams, albuma labākais skaņdarbs «Why'd You Only Call Me When You're High?» (skat. video), kurā grupas solists Alekss Tērners apdzied attiecību brīžiem destruktīvo dabu, naktsdzīvi un ar to saistīto bohēmu.

Komentāri (6)CopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu