Aprīlī Rīgā uzstāsies «Phantogram»

«Phantogram»
 

6. aprīlī Rīgā ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs uzstāsies amerikāņu elektroniskā roka un triphopa duets «Phantogram». Koncerts «Palladium» zālē būs veltīts viņu jaunākā albuma «Three» atbalstam.

Biļešu iepriekšpārdošana sākas piektdien, 13. janvārī, plkst. 10 visā «Biļešu servisa» tīklā. To sākumcena €29.

Phantogram 2007. gadā nodibināja bērnības draugi Džošs Kārters (Josh Carter) un Sāra Bartela (Sarah Barthel). Savu mūzikas stilu viņi raksturo kā elektroniskā roka, sapņu popa un triphopa apvienojumu, kam raksturīgs «daudz dažādu ritmu, ģitārskaņu virpuļu, kosmisku sintezatoru, atbalsu un gaisīgu vokālu». Par savām autoritātēm abi mūziķi uzskata virkni mākslinieku, tai skaitā «The Beatles» un Deividu Boviju, taču kritiķi atzīmē īpašu «Portishead» un «Sneaker Pimps» ietekmi.

Reklāma

Lai gan lielāko daļu vokāla partiju izpilda Sāra, dziesmu tekstus galvenokārt sacer Džošs. Viņš atzīst, ka tekstuāli noskaņa ir diezgan tumša, pat drūma, taču ar «daudzām cerību lāsēm». Jo īpaši tas attiecas uz pēdējo albumu, kura tapšanas laikā Sāras māsa izdarīja pašnāvību. «[Noskaņu noteica] dusmas un, protams, skumjas, un viss pārējais. Mūsu lirika vienmēr iespaidojusies no tumšām un personiskām dzīlēm, un tas bija gan atbrīvojoši, gan savā veidā motivējoši - tādējādi izpaust savas sāpes,» komentē abi mākslinieki.

Phantogram "You Don’t Get Me High Anymore"

Viņu dziesmas ir melodisks atgādinājums tam, ka katra cīņa rada izaugsmi un arī ar mazu cerības devu var noiet garu ceļu.

Līdz šim iznākuši trīs pilnvērtīgi studijas albumi, no kuriem pazīstamākie hiti ir «When I'm Small», «Mouthful Of Diamonds», «Black Days Out», «Fall In Love», «As Far As I Can See», «Don’t Move» un, protams, «You Don’t Get Me High Anymore» no jaunākā albuma «Three».

Phantogram "When I'm Small"

Pēdējo kompozīciju par gana interesantu savai versijai atzinusi kanādiešu rokgrupa Three Days Grace, kura ar pilnībā izpārdotu koncertu uzstājās Rīgā pagājušajā janvārī.

Paralēli «Phantogram» Sāra un Džošs sadarbojušies ar Big Boi no «OutKast» (piedalījušies 2 viņa albumu tapšanā), «Skrillex», «Flaming Lips» un pat Mailiju Sairusu (Sāra piedalās viņas dziesmā Slab of Butter («Scorpion»)).

Līdz šim grupa Latvijā uzstājusies tikai vienreiz, 2014. gadā kāpjot uz Positivus festivāla lielās skatuves.

Phantogram "When I'm Small"

Saistītie raksti
Atskats uz SXSW 2014 muzikālo programmu

Atskats uz SXSW 2014 muzikālo programmuApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 30000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Rīga, 3450 EUR
Māja
Māja, Ādaži, 180000 EUR

Kļūsti par reportieri