Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

Toms Jorks visu klipu pavada liftā

  • Raksts
  • Video
Toms Jorks | Foto: ekrānuzņēmums

Oskfordas kvintets «Radiohead», kurš pagājušogad laida klajā jaunu albumu «A Moon Shaped Pool», bet šovasar, 23. jūnijā, klajā laida īpašu sava klasiskā albuma «OK Computer» izdevumu «OKNOTOK», publicējis savulaik nepublicētās dziesmas «Lift» video.

«Lift» ir viena no trim «OKNOTOK» bonusdziesmām, blakus «Man of War» (agrāk «Big Boots») un «I Promise».

Dziesmas video ideja aizgūta no paša skaņdarba teksta.

Dziesmas kontekstā, «Radiohead» ģitārists Eds Obraiens (Ed O’Brien) intervijā BBC6 pavasarī atklāja, ka grupa neapzināti «nogalināja» šo singlu, jo, ja tas tiktu pareizi ierakstīts un iekļauts albumā, «Radiohead» pārdotu daudz vairāk albumu un, iespējams, tas grupu pazudinātu.

Kad «Radiohead» 1996. gadā devās turnejā kopā ar tobrīd ļoti populāro dziedātāju Alanisu Moriseti (Alanis Morissette), koncertos «Lift» laikā publika cēlās kājās un par dziesmu bija milzīgā sajūsmā.

«Dziesmai piemita kas inficējošs, tai bija himniska kvalitāte,» viņš saka. «Ja dziesma tiktu iekļauta albumā, mēs nonāktu pavisam citā vietā un, iespējams, tas ļautu mums pārdot daudz vairāk albumu. Visi mums to teica, un man šķiet, ka mēs neapzināti to nogalinājām. Ja «OK Computer» kļūtu tikpat populārs kā «Jagged Little Pill» [Morisetes albums - red.], tas mūs iznīcinātu.

Kad devāmies studijā, lai to ierakstītu, bija sajūta, ka mums pie deniņiem pielikts ierocis.

Spiediens bija milzīgs.»

0 Komentāri