21.decembra vakarā diriģenta Jāņa Ozola vadītais Babītes jauniešu koris "Maska", kas šogad Barselonā notiekošajā koru konkursā ieguvis "Grand Prix", atskaņos mūziķa Riharda Zaļupes skaņdarbu "Pamodies Ziemassvētkos". Savukārt tūdaļ pēc koncerta kopā ar savu "a capella" grupu "The Baltics" Ozols dosies uz Austrāliju.
- Zaļupe aicina pamosties Ziemassvētkos! 2. decembris, 2011
- Koris "Maska" triumfē Barselonā 28. septembris, 2011
Par sadarbību ar Zaļupi diriģents teic - tā jau pagājušogad, gatavojot Ziemassvētku koncertu, kurā izskanēja Zaļupes skaņdarbs "7 Stories of the Gospel of Thomas", bija tik veiksmīga, ka viņam gribējies sadarbību turpināt. "Tādēļ lūdzu Rihardam, lai viņš manam korim uzraksta vēl vienu skaņdarbu - gan ne tik lielu, vēlams, Ziemassvētku noskaņās. Tā kā viņš pats arī gribēja to darīt, sadarbība izdevās ļoti veiksmīga."
Kā skaņdarbs "Pamodies Ziemassvētkos" izklausīsies jauniešu kora un pašizdomātā jauniešu simfoniskā Kazanovas orķestra sniegumā, varēs novērtēt jau šovakar, 21.decembrī, aizstaigājot līdz Doma baznīcai. Jānis Ozols zina teikt, ka kasē dažas biļetes vēl esot nopērkamas.
Jau nākamajā dienā pēc koncerta diriģents Jānis Ozols kopā ar "a capella" grupu "The Baltics" dosies uz Austrāliju. Foto: Publicitātes foto
Par jauno Riharda Zaļupes skaņdarbu viņš teic: tas galīgi nav garīgs, bet pavisam laicīgs! "Nebūs interesanti, ja visu izstāstīšu..." smej Ozols un atklāj vien to, ka galvenajā lomā darbosies lācis, kurš pamodies tieši Ziemassvētkos un galīgi nesaprot, kas notiek un kādēļ visi tā ņemas. "Šim skaņdarbam ir brīnišķīgi Riharda menedžeres un draudzenes Sondras Lāces teksti," Jānis vēl piebilst.





