«Krievu mūzikas pērlēs» - izcili skaņdarbi


 
Koncerta "Krievu mūzikas pērles" diriģents Modests Pitrens

TVNET

06:11, 23. janvārī, 2012

Šonedēļ, 27. janvārī plkst.19 Lielajā Ģildē Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris aicina uz pirmo šīs sezonas «Krievu mūzikas pērļu» koncertu, kurā klausītājus gaida atkaltikšanās ar kaismīgo lietuviešu diriģentu Modestu Pitrenu, kura sniegumu publika ar sajūsmu novērtēja tikko izskanējušajā koncertā «Marina Rebeka un LNSO», un LNSO Trompešu grupas koncertmeistaru Andri Ābelīti kā koncerta solistu, informē orķestra pārstāvis Mārtiņš Pučka.


  • Citos portālos

Visnotaļ intriģējošā programma klausītājiem sola 20. gadsimta 30. gadu padomju muzikālā teātra hita – Dmitrija Kabaļevska operas «Kolā Briņjons» uvertīru; skaistām melodijām pārpilno un visā pasaulē iemīļoto Aleksandra Arutunjana koncertu trompetei ar orķestri Labemol mažorā Andra Ābelītes interpretācijā, kā arī LNSO un Valsts akadēmiskā kora «Latvija» skanīgajā dziedājumā vienu no slavenākajām 20. gadsimta kantātēm - Prokofjeva «Aleksandru Ņevski», kas sākotnēji tapa kā mūzika Sergeja Eizenšteina slavenajai filmai.

Mūziķis Andris ĀbelīteMūziķis Andris Ābelīte. Foto: Publicitātes foto / LNSO

Andris Ābelīte ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis kopš 1996.gada, bet no 2002.gada ir trompešu grupas koncertmeistars. Absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, meistarību pilnveidojis meistarklasēs pie prof. K. Konsbruka Luksemburgā un prof. N. Nilsena Norvēģijā.

Vairākus gadus strādājis Liepājas simfoniskajā orķestrī, muzicējis Rīgas metāla pūšaminstrumentu kvintetā. Andris Ābelīte ir daudzpusīgs mūziķis un piedalījies arī tādos plaši pazīstamos džeza mūzikas projektos, spēlējis un dziedājis grupās «Labvēlīgais tips» un «Bonaparti.lv». Šobrīd Andris Ābelīte ar savu dziesmu cīnās par tiesībām pārstāvēt Latviju Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā 2012.

Reklāma
Jaunais lietuviešu diriģents Modests Pitrens divreiz absolvējis Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmiju: 1997. gadā kā kordiriģents un 2003.gadā kā simfoniskās mūzikas un opermūzikas diriģents.  Vēlāk Pitrens piedalījies dažādos semināros un meistarklasēs pie pazīstamiem diriģentiem – Esas Pekas Salonena, Jormas Panulas un Helmuta Rillinga. 2003.gadā Modests Pitrens izcīnīja pirmo vietu, Zelta medaļu un Silēzijas filharmoniskā orķestra speciālbalvu 7. Gžegorža Fitelberga starptautiskajā diriģentu konkursā Katovicē, Polijā.

2006. gadā Modests Pitrens tika iecelts par Kauņas simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu. Šobrīd paralēli darbam Kauņas orķestrī diriģents cieši sadarbojas ar Lietuvas Nacionālo filharmonisko orķestri un Lietuvas Nacionālo operas un baleta teātri.



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.



Kļūsti par reportieri