Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šimkus ieskandinās jauno flīģeli «Boston»

Pianists Vestards Šimkus uzstājas slēgtās Dzintaru koncertzāles atklāšanas koncertā | Foto: Ieva Čīka / LETA

Šodien Spīķeru koncertzālē koncertizrādē «Novecento» pianists Vestards Šimkus ieskandinās jauno flīģeli «Boston», informē «Latvijas koncertu» sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Šimkus atskaņos savas kompozīcijas un improvizācijas, kas atklās neparasta mūziķa likteni pēc itāļu rakstnieka Alesandro Bariko darba «Novecento» («Tūkstošdeviņsimt») motīviem. Stāstītāja lomā iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristaps Ķeselis. Režisors - Dmitrijs Petrenko.

Komponists Arturs Maskats atzīst, ka Spīķeru koncertzāles jaunais flīģelis «Boston» pieder pie slavenās firmas «Steinway&Sons» flīģeļu «ģimenes». Šim konkrētajam instrumentam raksturīga īpaši smalka, dzidra un izkopta skaņa, un tas labi piemērots kamermūzikai un klaviermūzikas vakariem. Jaunais koncertinstruments būs lielisks palīgs jaunajiem māksliniekiem, kuri var uzsākt savu radošo ceļu mūzikā Spīķeru koncertzāles pasākumos.

Pasaulslavenais itāļu rakstnieks un diplomētais filozofs Alesandro Bariko (1958), kurš pēta stikla pilis, zīdu un Homēru, jaunībā daudz domājis par mūziku un par to rakstījis grāmatas. Viņam patīk prātulu mežģīnes un aplūkojamā objekta attīrīšana no triviāliem pieņēmumiem. Grāmata «Novecento» ir stāsts par neparasta mūziķa likteni, kurš izaudzis uz kuģa, nekad no tā nenokāpjot uz sauszemes. Viņš spēlē klavieres tā, kā neviens pirms viņa to nav darījis. Cilvēki no visas pasaules meklē iespēju dzirdēt šo klavierspēles ģēniju, bet, lai klausītos viņa spēlē, ir jādodas ceļojumā pāri okeānam.

0 Komentāri