Šimkus ieskandinās jauno flīģeli «Boston»

Pianists Vestards Šimkus uzstājas slēgtās Dzintaru koncertzāles atklāšanas koncertā
 

Šodien Spīķeru koncertzālē koncertizrādē «Novecento» pianists Vestards Šimkus ieskandinās jauno flīģeli «Boston», informē «Latvijas koncertu» sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Šimkus atskaņos savas kompozīcijas un improvizācijas, kas atklās neparasta mūziķa likteni pēc itāļu rakstnieka Alesandro Bariko darba «Novecento» («Tūkstošdeviņsimt») motīviem. Stāstītāja lomā iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristaps Ķeselis. Režisors - Dmitrijs Petrenko.

Komponists Arturs Maskats atzīst, ka Spīķeru koncertzāles jaunais flīģelis «Boston» pieder pie slavenās firmas «Steinway&Sons» flīģeļu «ģimenes». Šim konkrētajam instrumentam raksturīga īpaši smalka, dzidra un izkopta skaņa, un tas labi piemērots kamermūzikai un klaviermūzikas vakariem. Jaunais koncertinstruments būs lielisks palīgs jaunajiem māksliniekiem, kuri var uzsākt savu radošo ceļu mūzikā Spīķeru koncertzāles pasākumos.

Reklāma

Pasaulslavenais itāļu rakstnieks un diplomētais filozofs Alesandro Bariko (1958), kurš pēta stikla pilis, zīdu un Homēru, jaunībā daudz domājis par mūziku un par to rakstījis grāmatas. Viņam patīk prātulu mežģīnes un aplūkojamā objekta attīrīšana no triviāliem pieņēmumiem. Grāmata «Novecento» ir stāsts par neparasta mūziķa likteni, kurš izaudzis uz kuģa, nekad no tā nenokāpjot uz sauszemes. Viņš spēlē klavieres tā, kā neviens pirms viņa to nav darījis. Cilvēki no visas pasaules meklē iespēju dzirdēt šo klavierspēles ģēniju, bet, lai klausītos viņa spēlē, ir jādodas ceļojumā pāri okeānam.

Saistītie raksti
Foto: Pianists Mihils Borstlaps iesvēta Berģu flīģeli

Foto: Pianists Mihils Borstlaps iesvēta Berģu flīģeli


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 52500 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 415000 EUR

Kļūsti par reportieri