Rīgā tiks atklāts Baltijas Mūzikas akadēmiju koporķestra Baltijas valstu simtgadei veltīts koncertcikls

Diriģents Andris Vecumnieks
 

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) 22. aprīlī plkst.16 tiks atklāts Baltijas Akadēmiju orķestra koncertcikls, kas veltīts Baltijas valstu simtgadei, informē JVLMA Koncertdaļas vadītāja Jana Lāce.

Kā skaidro Lāce, orķestrī apvienojušies jaunie mūzikas profesionāļi no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas Mūzikas akadēmijām, lai daudzinātu savu valstu simtgades. 2017. gada koncerti Baltijas valstīs ir kā priekšvēstnesis 2018. gada jeb simtgades viesturnejai, kurā orķestris sniegs vairākus koncertus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī Gdaņskā un Berlīnē. 2019. gadā orķestris dosies uz Helsinkiem un Sanktpēterburgu.

Orķestra programmā apvienotas klasikas vērtības un mūsdienu Baltijas komponistu mūzika. Šogad Rīgā, Viļņā un Tartu orķestris diriģenta Andra Vecumnieka vadībā atskaņos Roberta Šūmaņa Trešo jeb «Reinas» simfoniju, Antonīna Dvoržāka Koncertu čellam ar orķestri, kurā Rīgas koncertā kā solisti dzirdēsim ekspresīvo čellisti Magdalēnu Cepli, bet Viļņā un Tartu - daudzsološo orķestra Kremerata Baltica dalībnieci Emmu Aleksandru Bandenieci.

Čelliste Magdalēna CepleČelliste Magdalēna Ceple. Foto: Publicitātes

Reklāma

Orķestris klausītājiem piedāvās arī latviešu komponistes Madaras Pētersones skaņdarba «Ātrums» pirmatskaņojumu. Jaundarbs sola klausītājiem interesantu skanisku piedzīvojumu. Tā tapšanu iedvesmojusi komponistes interese par Alberta Einšteina dzīvi un filozofiju, un tas ir apjomīgākais darbs no četru skaņdarbu cikla par lietu un jēdzienu relatīvajām attiecībām.

Koncerts Viļņas LMTA koncertzālē notiks 24.aprīlī un Tartu Vanemuines koncertzālē - 26. aprīlī.


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Ādaži, 525000 EUR
Zeme
Zeme, Līči, 43000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 300 EUR

Kļūsti par reportieri