Trešdiena, 20. jūnijā Vārda dienas: Maira Rasa Rasma
Foto: Publicitātes foto

23. oktobrī savu Eiropas turneju ar koncertu Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā atklās grieķu izcelsmes Krievijas diriģents Teodors Kurentzis, informē koncerta rīkotāji «Baltijas muzikālās sezonas».

Kurentzis vairāk līdzinās rokzvaigznei nekā klasiskam mūziķim. Grieķijas Nacionālās konservatorijas un Sanktpēterburgas Konservatorijas absolventam ir izdevies kļūt par vēl nebijušu parādību uz pasaules skatuves. Tieši viņam šogad bija tas gods atklāt prestižāko mūzikas forumu pasaulē – Zalcburgas festivālu. Kurentza vadībā orķestris un koris «MusicAeterna» izpildīja Mocarta «Rekviēmu» un operu «Tita žēlsirdība», izpelnoties vētrainu skatītāju sajūsmu.

Kurentzis un viņa vadītie orķestri vairākkārt tikuši nominēti prestižajai «Grammy» balvai, bet 2017. gadā diriģents un «MusicAeterna» kļuva par BBC «Music Magazine Opera Award» prēmijas laureātiem, pateicoties Mocarta operas «Dons Žuans» ierakstam. 2016. gadā Kurentzis ieguva savu trešo «ECHO Klassik» balvu.

Pavasarī Kurentzis parakstīja līgumu ar slaveno vācu orķestri «SWR Orchestra», tādējādi kļūstot par tā galveno diriģentu 2018./2019. gada sezonā. Viņš vairākkārt aicināts ieņemt pasaules labāko orķestru viesdiriģenta lomu, bet 2008. gadā kļuva par Dž. Verdi operas «Dons Karloss» iestudējuma režisoru Parīzes Operā. Šis iestudējums ieguva jūsmīgas kritiķu atsauksmes. Kurentza un Parīzes Operas sadarbība vainagojās ar kopprojektu ar Novosibirskas Operas un baleta teātri – Verdi operas «Makbets» iestudējumu.

Par īstu izrāvienu diriģenta karjerā kļuva projekts «Mocarta triloģija – da Ponte Permā», kas Teodora Kurentza vadībā tika īstenots vairāku gadu garumā, piedaloties dažādiem režisoriem un māksliniekiem: «Cosi fan tutte» / «Tā dara visas» (2011., režisors Matiass Remuss), «Le nozze di Figaro»/«Figaro kāzas» (2012., režisors Filips Himmelmans) un «Don Giovanni» / «Dons Žuans» (2014., režisore Valentīna Karrasko).

Diriģenta kopdarbs ar pasaulslaveno avangarda režisoru Robertu Vilsonu – iestudējums «Traviata» (2016., sadarbībā ar Permas operu, «Unlimited Performing Arts», Dānija, «Landestheater Linz», Austrija, un «Les Théâtres de la Ville de Luxembourg», Luksemburga) – kļuva par sevišķi oriģinālu šīs Verdi operas interpretāciju, un, pateicoties tai, diriģents ieguva savu septīto «Zelta maskas» balvu.

Teodors Kurentzis ir arī Starptautiskā Djagiļeva festivāla un projekta «Teritorija» mākslinieciskais vadītājs.

23. oktobrī Latvijas Nacionālās operas telpās skanēs Sergeja Prokofjeva Pirmā simfonija, Dmitrija Šostakoviča Devītā simfonija un viņa Otrais klavierkoncerts (solists – pianists Aleksandrs Meļņikovs). Teodors Kurentzis diriģēs savu orķestri «MusicAeterna».

Biļetes uz koncertu pieejamas «Biļešu paradīzes» kasēs un mājaslapā www.balticmusicalseasons.com.

© TVNET. Visas tiesības paturētas