Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koris «Mūza» svinēs 70

«Mūza» | Foto: Publicitātes

10. novembrī plkst. 19 koris «Mūza» ar koncertu savā ilggadējā mājvietā RKTMC «Mazā ģilde» atzīmēs kora dibināšanas 70 gadu jubileju. Jubilejas koncertā piedalīsies komponists Raimonds Tiguls, solisti Līga Priede, Sniedze Prauliņa, Ingrīda Krasovska, koncerta vadītājs Toms Treibergs, diriģenti Ralfs Šmīdbergs, Jānis Rožkalns, Didzis Kauliņš un Guntis Cimiņš.

Kora «Mūza» 70 gadu jubilejas koncerts veidots divās daļās. Pirmā jubilejas koncerta programmas daļa veltīta jaundarbiem un pirmatskaņojumiem, savukārt koncerta otrajā daļā izskanēs skaņdarbi no kora «zelta» repertuāra. Koncertā piedalīsies solisti un mūziķi, ar kuriem koris sadarbojies ilgā laika posmā, veidojot savas koncertu programmas.

Koris «Mūza» dibināts 1947. gadā, tā dibinātājs un ilggadējs vadītājs bija maestro Leonīds Vīgners (1906.-2001.). Kora sākotnējais nosaukums bija LPSR Arodbiedrību Centrālās Padomes strādnieku centrālā kluba jauktais koris, kopš 1977. gada – Arodbiedrību Kultūras nama jauktais koris «Mūza». 1998. gadā koris «Mūza» diriģenta Didža Kauliņa vadībā atdzimst par jauniešu kori un līdz pat šodienai uzskatāms par vienu no labākiem, progresīvākiem un novatoriskākiem Latvijas koru kolektīviem. Savā darbībā koris turpina Leonīda Vīgnera moto – «Mēs nedzenamies pēc pirmās vietas, bet pēc mūzikas».

Kora «Mūza» 70 gadu jubilejas koncertu organizē RKTMC «Mazā ģilde» ar Rīgas atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Ieeja koncertā bez maksas.

0 Komentāri