Menu
RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Viena no interesantākajām Krievijas rokgrupām šovakar klubā "Depo"

TVNET 43
<b>Hot Zex</b>. | Foto:

27. aprīlī DEPO kopā ar perspektīvāko Latvijas roka eksporta preci - grupu "Tribes of the city" uzstāsies viena no interesantākajām Krievijas rokgrupām Hot Zex.

Grupu tālajā 1992. gadā nodibina trīs klasesbiedri, kuri aizrāvušies ar grupu Sonic Youth, Joy Division un Einsturzende Neubauten mūziku. 1995. gadā dienas gaismu ierauga grupas pirmais albums "Sugarbabies", bet 1997. gadā - albums "Velvety/Dual", tomēr starptautisku pazīstamību un atzinību grupa iegūst pēc 2001. gadā izdotā albuma "Album (7 lovesongs and a track about the daily routine of an airport)". 2000. gada oktobrī dziesma "She Could Make Things Perfect" kļūst par vācu izdevniecības Bouncing Corporation mēneša mp3. Japānā izdotajā starptautiskā mūzikas izlasē "Seven Winters" tiek iekļauta grupas dziesma "Skylab Sounds", kuru, piemēram, Deniels Sostrems (Daniel Sostrem), "Clairecords" ASV boss, nodēvē par "fantastic dream pop". Albums saņem jūsmīgas recenzijas no visas pasaules, piemēram, angļu žurnāls "Ef zene" to nodēvē par vienu no visu laiku labākajiem indī albumiem, bet kāda ASV radiostacijas indī gada topā tas tiek nosaukts kā 9. labākais. Dziesma "Feel The Light" tiek iekļauta MTV Krievija rotācijā. 2003. gadā "Album" pārizdod Japānas izdevniecība "Chelsea Girl Records".

2005. gadā Hot Zex uzstājas Nīderlandē nozīmīgajā festivālā "Eurosonic", kļūstot par pirmo Krievijas grupu, kas šeit spēlējusi. Festivālā uzstājas arī tādas zvaigznes kā The Go! Team, Hal, Kaiser Chiefs. Hot Zex uzstāšanās tiek translēta Nīderlandē, Beļģijā un Vācijā. Vēlāk grupa uzstājas arī vienā no lielākajiem Vācijas festivāliem "Popkomm". Grupas dziesma "Outside" tiek iekļauta Japānas mūzikas izdevniecības "Excellent Records" izdotajā starptautiskās mūzikas izlasē "Pop Renaissance", bet dziesma "Video Monsters" tika iekļauta Francijas leibla "Dead bees" izdotajā starptautiskās mūzikas izlasē.

Grupa orientēta uz angliski runājošajiem mūzikas tirgiem un spilgti atšķiras no valdošajām tendencēm Krievijas rokā, kā dēļ tiek bieži dēvēta par vienu no interesantākajām šīs valsts grupām. Kaut arī mūzikas apskatnieki atzīmē, ka grupa ir daudz pazīstamāka ārzemēs nekā savās mājās Krievijā, norādot uz daudzu viņu dziesmu izdošanu ārzemēs un jūsmīgajām recenzijām ārzemju presē, tomēr par intereses trūkumu arī dzimtenē viņiem sūdzēties nevajadzētu – diezgan nīkulīgajā Sibīrijas roka dzīvē, kurā valda Krievijas popmākslinieki, grupa spējusi uz koncertiem savākt vairākus simtus lielu auditoriju, tāpat grupa ir gaidīts viesis Krievijas intelektuālo citadeļu Maskavas un Pēterburgas klubos.

Grupa un tās dalībnieki ir vieni no aktīvākajiem Sibīrijas roka scēnā, divi tās dalībnieki veido arī šā brīža aktuālāko Sibīrijas grupu Punk TV.

Grupa savā skanējumā izmanto apstrādātas ģitāras skaņas, kuras papildinātas ar elektroniku. Grupas mūziku dēvē par pop-noise-rock, grupa tiek salīdzināta ar angļu The Engineers un dāņu Mew, biežāk ar tādām stila kulta grupām kā The Jesus and Mary Chain, My Bloody Valentine, Sonic Youth, New Order un The Stone Roses.

http://www.myspace.com/hotzex

Kaiser Chiefs
43 Komentāri