Grupa "Turaidas Roze" izdod savu pirmo CD

"Turaidas Roze"
 

Šodien (2.dec.) nāk klajā leģendārās, 1985.gadā dibinātās, komponista Imanta Kalniņa grupas "Turaidas Roze" pirmais CD albums. Šis izlases albums sevi aptver periodu no 1986. līdz 1988.gadam, kad grupā solo un duetus dzied Olga Rajecka un Uģis Roze.

Saistītie raksti

Albumā papildus oriģinālajiem tā laika studijas un koncertu ierakstiem iekļautas arī 2010.gadā studijā ierakstītās dziesmas "Kas dzīvo tanī pusē" un "Nelaid, māte, bērnus mežā". Visu grupas ierakstu arhīvu vienā CD ietilpināt nav iespējams, tāpēc, atlasot dziesmas, priekšroka tika dota tiem ierakstiem, kas nav piedzīvojuši atkārtotu izdošanu kādās izlasēs vai grupas mākslinieku soloalbumos.

Jūsu Flash Player ir novecojis. Lejupielādē jaunāko Flash Player versiju šeit.
Reklāma

Šobrīd grupa ar Olgu un Uģi priekšgalā ir atsākusi darbību un veiksmīgi turpina savu Latvijas koncertturneju, un izsludinājusi papildu koncertu Rīgā, kas notiks 18. decembrī plkst. 17 kinoteātra "Rīga" Lielajā zālē.

Kopā ar abiem vokālistiem no oriģinālā grupas sastāva šobrīd koncertos muzicē arī bundzinieks Juris Helvigs, kurš grupā muzicēja no 1986.gada un ģitārists Aivars Gudrais, kurš grupai pievienojās 1987.gadā.

Vēsture

Grupu 1985. gadā dibināja komponists Imants Kalniņš, pieaicinot ģitāristu Albertu Bartaševicu (15.10.1952.-09.2007.) ("Menuets"), basģitāristu Edgaru Pumpuru ("Salve") un dziedātājas Indru Karlsoni ("Akcents") un Mārīti Veisbergu.

1986. gada pavasarī no grupas aizgāja solistes Karlsone un Veisberga, taču tai pievienojās bundzinieks Juris Helvigs no grupas "Sīpoli", kā arī kādreizējā "Eolikas" soliste Olga Rajecka.

Grupa "Turaidas Roze" izdod savu pirmo CDGrupa "Turaidas Roze" izdod savu pirmo CD. Foto: Publicitātes foto

1987. gadā grupai pievienojās arī dziedātājs Uģis Roze un bijušais "Zodiaka" un "Sīpolu" klarnetists un ģitārists Aivars Gudrais.

1988. gadā otrajā pusē no aktīvās darbības grupā atkāpās Imants Kalniņš, viņa vietā par "Turaidas Rozes"  taustiņinstrumentālistu kļuva Einārs Jaunbrālis.

Dziesmu saraksts

1. Apvij rokas

2. Kas jūs esat?

3. Svētku diena

4. Rīta serenāde (Trubadūrs)

5. Balāde par viņu un viņu (No rīta mazā gaismiņā)

6. Saulgriežu cikls – Variācija Nr.1

7. Saulgriežu cikls – Variācija Nr.2

8. Saulgriežu cikls – Variācija Nr.3

9. Balāde par Tevi mākoņos

10. Uz nakti atkal durvis vaļā

11. Notikums

12. Sonets (Sweet Love)

13. Upei pāri (Ai, māsa Lietuva)

14. Vējš un liepa

15. Pūt, vējiņi (koncertieraksts)

16. Kas dzīvo tanī pusē (2010)

17. Nelaid, māte, bērnus mežā (2010)Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 33000 EUR
Māja
Māja, Amatnieki, 149000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 34000 EUR

Kļūsti par reportieri