Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

Prezentēs albuma "Sniegbaltītes skola" pirmo singlu

Ar pirmatskaņojumu “Latvijas Radio 2” ēterā otrdien, 26. oktobrī, plkst. 14 raidījumā “Muzikālā banka” Latvijas radiostacijām tiek nodots singls “Labi gan”, kas ir tituldziesma topošajam albumam “Sniegbaltītes skolai – 50”.

Dziesmā dzirdamas dažādu paaudžu mūziķu balsis, kā arī Latvijas Nacionālā teātra aktrise Maiga Grīnberga, kura šogad svinēja 80. dzimšanas dienu un tālajā 1954. gadā pretendēja uz Sniegbaltītes lomu leģendārajā radioiestudējumā. Ar singlu “Labi gan” tiek sākti populārā radioiestudējuma “Sniegbaltītes skola” 50 gadu jubilejas pasākumi, kurus organizē “Latvijas radioteātris” sadarbībā ar ierakstu kompāniju “Platforma Records” un projekta atbalstītāju “Bensons Auto” un kuru ietvaros novembrī iznāks albums “Sniegbaltītes skolai – 50”, bet 18. decembrī ikviens tiks aicināts piedalīties “Sniegbaltītes skolas” 50 gadu salidojumā-tiešraidē “Latvijas Radio 1”. Dziesmas “Labi gan” ierakstā piedalījušies dažādās paaudzēs populāri mūziķi – Ilona Stepanova no grupas “Eolika”, Normunds Rutulis, Ance Krauze, Jānis Stībelis, Ozols, Chilli, Dons, Lily un Agnija Greiziņa. Īpašs notikums, kas dziesmai piešķir nenovērtējamu šarmu, ir Latvijas Nacionālā teātra aktrises Maigas Grīnbergas piedalīšanās ierakstā. Viņas balss dzirdama arī oriģinālajā iestudējumā, kurā Grīnbergas kundze atveido Zaķēnu. Taču 1954. gada rudenī, kad sākās darbs pie “Sniegbaltītes skolas”, Maiga Grīnberga pretendēja uz Sniegbaltītes lomu, jo bija apveltīta ar lieliskām vokālām dotībām (neilgu laiku Maiga Grīnberga darbojusies arī Operetes teātrī). Tomēr finālā iestudējuma režisore Anastasija Stepulāna izšķīrusies par labu Operetes teātra aktrisei Dagmārai Kupcei (1924–1985).

Ņemot vērā šo faktu, “Latvijas radioteātris” Maigu Grīnbergu izraudzījās Sniegbaltītes lomai iestudējuma jaunajās dziesmu versijās, par ko aktrise gan ļoti priecājās, gan arī ļoti uztraucās: “Dziedāt šo skaisto ziemas dziesmu man ir liels gods, bet, lūdzu, ņemiet vērā, ka man jau ir gandrīz 81 gads. Taču es darīšu, ko varēšu, jo mana mūža sapnis bija kādreiz šo dziesmu nodziedāt.” Mūziķis Normunds Rutulis, kurš bija klāt ierakstā kā konsultants, atzīst: “Ieraugot Maigas kundzi, uzreiz sapratu, ka problēmu nebūs. No viņas staro milzīgs labestīgas enerģijas lādiņš, kāds, manuprāt, piemīt arī pasaku tēlam Sniegbaltītei. Protams, nevajag gaidīt, ka mūsu Sniegbaltīte dziedās kā divdesmitgadīga meitene, taču atbilstoši aktrises solīdajam vecumam viņa patiesi dara brīnumus. Viss stāsts par š''a iestudējuma vēsturi ir kā pasaka ar laimīgām beigām, tāpēc Maigas Grīnbergas piedalīšanās ierakstā piešķir dziesmai ļoti skaistu noskaņu.” Savukārt Maiga Grīnberga atzīst, ka Normunda Rutuļa konsultācijas viņai lieti noderējušas ieraksta laikā, par ko cienījamā aktrise ļoti pateicas mūziķim.

0 Komentāri