Izdota latgaliešu dziesmu izlase «Ceļīs, bruoļ»

 

Otrdienas vakarā Latgales pārstāvniecībā Rīgā, Torņa ielā 4/III norisinājās latgaliešu dziesmu izlases CD «Celīs, bruoļ!» atvēršanas pasākums, kurā piedalījās vairāki izlases tapšanā iesaistīti mūziķi. To starpā arī Renārs Kaupers («Prāta vētra») un Jānis Aišpurs («The Sound Poets»). Aplūko foto no pasākuma!

Viens no pirmajiem izlases muzikālajiem vēstnešiem bija dziesma «Pīmiņ, bruoļ». Tās teksta autors – Osvalds Kravaļs, mūzikas autori – Māris un Valdis Muktupāveli. Dziesmu izpilda Renārs Kaupers, Jānis Aišpurs, Ingars Gusāns («Sovvaļnīks», «Borowa Mc») un Arnis Slobožaņins («Dabasu Durovys»). Dziesmu izlase ir mūziķu veltījums Latvijai simtgades svētkos.

100gadis bolsi "Pīmiņ bruoļ!"

Reklāma

12 latgaliešu dziesmās, kas iekļautas albumā, ir apvienojušies dažādu paaudžu un mūzikas stilu mākslinieki – jau minētie Renārs Kaupers, Jānis Aišpurs, kā arī Kārlis Kazāks, Valters Frīdenbergs, Kristaps Rasims, Aigars Runčis, Andris Eriņš, Guntra Kuzmina, Guntis Rasims, Atis Auzāns, Artūrs Uškāns un daudzi citi.

Video

Latgaliešu dziesmu izlase ir atgādinājums par 1917. gada Latgales kongresu, kur latgalieši pieņēma valstiski svarīgu lēmumu – apvienoties ar pārējo novadu – Vidzemes un Kurzemes latviešiem. Šis lēmums vēlāk sekmēja kopīgas Latvijas valsts izveidi.

Izlasē, nedaudz citādos aranžējumos, ir iekļautas dažādu stilu un laikmetu latgaliešu kultūrai nozīmīgas kompozīcijas. Šeit var atrast gan latgaliešu tautas dziesmas («Kur gaismeņa», «Rūžeņa», «Tuoli dzeivoj» u.tml.), gan arī dažādu stilu un paaudžu, pazīstamas, latgaliešu oriģināldziesmas («Skaidra volūda», «Īt muna tauta», «Vysskaistuokai meitiņai», «Screen», «Pusnakts Triādis» u.tml.).


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Jelgava, 169000 EUR
Zeme
Zeme, Rāmava, 36000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 62000 EUR

Kļūsti par reportieri