Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Smadzeņu viļņi kā notis. RIXC performanču programma

Platons Buravickis | Foto: Kristīne Madjare

21. oktobra vakarā, plkst. 21 RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O6 notiks RIXC mākslas un zinātnes festivāla performanču programma. Performanču programmā piedalīsies gan klasiskās, eksperimentālās un elektroniskās mūzikas pārstāvji, gan tie, kuru mākslinieciskā darbība rezonē ar RIXC šī gada festivāla galveno tēmu – virtualitātēm un realitātēm.

Viens no māksliniekiem, kas pievēršas virtualitātes un realitātes tēmai ir Šons Montgomerijs no ASV ar projektu «Hiveminde». Performances laikā uz skatuves tiek izmantota smadzeņu viļņu lasīšanas metode, no smadzeņu viļņiem veidojot skaņa un vizualizācijas mijiedarbību, aiznesot apmeklētājus jaunos apziņas stāvokļus. Šonam Montgomerijam ir doktora grāds neirozinātnē, tādējādi par performances pamatu tiek ņemti zinātniski pētījumi. Tāpat ar skaņas darbu radīšanu izmantojot smadzeņu viļņus darbosies somu mākslinieks Andrea Macianti.

Tikmēr skaņu mākslinieks Mihals Kindernajs no Čehijas performancēs izmanto dabas motīvus. Virs ūdens virsmas radot reāllaika skaņdarbus un projekcijas, mākslinieks ieved apmeklētājus jaunās cilvēka un vides mijiedarbībās. Tāpat RIXC festivāla performanču programmā piedalās arī latviešu mākslinieki. Akadēmiskās mūzikas komponists, pianists un improvizators Platons Buravickis uzstāsies labākās elektroniskās mūzikas tradīcijas, kamēr Liepājas jaunā mākslinieka Gustava Locika kompozīciju skanējums variē no klusināta līdz spilgtam un piesātinātam. Šī gada debitantes – trīs meiteņu kolektīvs no Liepājās «Not Even Born Yet» – savās performancēs izmanto gan vokālu, gan dažādus elektroniskās mūzikas instrumentus, piemēram, vijoli, gan programmēšanu un datu apstrādi.

Ieeja performanču programmā – bez maksas. Paralēli performancēm RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O6 būs apskatāmas mākslinieka un pētnieka, Aigara Ceplīša, 360 grādu kino naratīvu veidošanas tehnikas.

RIXC mākslas un zinātnes festivāls «Virtualitātes un realitātes» šogad norisinās no 19. – 21. oktobrim, aplūkojot kādi ir virtuālās realitātes tehnoloģiju ieviestie jauninājumi un ko tie sola sniegt mākslas, izglītības, izklaides industriju un jaunu zināšanu attīstībā. Performanču programmu papildinās arī starptautiskā konference «Open Fields» un izstāde «Virtualitātes un realitātes» kim? laikmetīgās mākslas centrā, kas skatāma līdz 28. novembrim.

Sīkāka informācija par festivālu

0 Komentāri