Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noklausies: alternatīvs skanējums tautasdziesmai «Tumša nakte, zaļa zāle»

  • Raksts
  • Video
Foto: kadrs no video

Dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo un fotogrāfs Jānis Romanovskis Visu svēto dienas priekšvakarā prezentējuši alternatīvu latviešu tautasdziesmas «Tumša nakte, zaļa zāle» mūzikas video. Dziesma īpaši patiks tiem klausītājiem, kuri alkst pēc neierastā, dziesma veidota dark folk muzikālajā stilā.

Katrīnas Gupalo talanta cienītāji ir pazīstami ar Katrīnas spēju dziesmas pārvērst neparastos skanējumos, tā Katrīna pārveidojusi franču romantiskāko mūziku izrādē «100 gadi ar Piafu» un amerikāņu mūzikas klasiku izrādē «Pēc pusnakts/ After Midnight». Tagad pienākusi kārta latviešu tautasdziesmām. Katrīna Gupalo pastāstīja, ka muzikālais materiāls radīts, izmantojot tikai klavieres un balsi. Neparastie klavieru skanējuma efekti panākti, novietojot milzīgu ģimenes šķūņa atslēgu, naglas un foliju uz stīgām, savukārt dziesmas beigās spocīgā skaņa rodas, pa stīgām velkot kredītkarti. Ieraksta skaņu režisors Modris Bērziņš. Arī tautasdziesmas teksts ir interpretēts atšķirīgi no ierastās versijas.

Fotogrāfu Jāni Romanovski vizuālās mākslas cienītāji atpazīs no daudzajiem fotogrāfiju projektiem, kur fotogrāfs iemūžina latviešu tautas tradīcijas un kultūras mantojumu, pazīstamākais ir Jāņa projekts ar tautasdejām dabā, kā arī Dziesmusvētku fotoreportāžas un mūziķu portreti.

Dziesmas «Tumša nakte» audio ieraksts pieejams Spotify un iTunes.

0 Komentāri