Jaunzēlandes premjerministrs: Zemestrīcē gājuši bojā vismaz divi cilvēki

LETA/AP
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Jaunzēlandes premjerministrs Džons Kī svētdien paziņoja, ka spēcīgajā zemestrīcē gājuši bojā vismaz divi cilvēki.

Detalizētāku informāciju par upuriem Kī preses konferencē nesniedza.

Atbildīgie dienesti norādīja, ka valsts mēroga ārkārtas stāvoklis pagaidām nav atcelts, bet zemestrīces skartajos reģionos atkopšanās notiek labi.

Cunami brīdinājums, kas tika izsludināts pēc zemestrīces, ir samazināts līdz piekrastes vētras brīdinājuma.

Jau vēstīts, ka zemestrīce ar stiprumu 7,8 magnitūdas svētdien skāra Jaunzēlandes Dienvidsalu. Valsts Civilās aizsardzības un ārkārtas situāciju pārvaldes ministrija paziņoja, ka cunami vilnis ir sasniedzis piekrasti un zemāk esošo teritoriju valsts austrumos iedzīvotājiem tika ieteikts pārvietoties uz augstāk esošām vietām.

Zemestrīcei sekoja vairāki pēcgrūdieni. Tās laikā sabruka prāmju uzkraušanas platforma, izbira ēku logi un ēkās no plauktiem nokrita priekšmeti.

Galvaspilsētā Velingtonā iedzīvotāji pirmdien mudināti nedoties uz darba vietām pilsētas centrā, jo dažām lielajām ēkām ir konstrukcijas satricinājuma pazīmes, kurām nepieciešama izpēte.

Zemestrīces rezultātā saplaisāja ceļi un notika zemes nogruvumi.

ASV Ģeoloģijas dienesta publiskotā informācija liecina, ka zemestrīces hipocentrs atradās desmit kilometru dziļumā, bet epicentrs - 90 kilometru attālumā no Dienvidsalas lielākās pilsētas Kraistčērčas un 53 kilometru attālumā no Emberlejas.

Kraistčērču 2011.gadā satricināja 6,3 magnitūdas stipra zemestrīce un pazemes grūdienu rezultātā sabruka daudzas ēkas. Bojāgājušo skaits pārsniedza 180. Valstī postošākā zemestrīce pēdējo 80 gadu laikā Kraistčērču pārsteidza dienas vidū, kad ielas un veikali bija pilni cilvēkiem. Kopumā pilsētā ir ap 340 000 iedzīvotāju.

Jaunzēlande atrodas ģeoloģiski aktīvajā Klusā okeāna uguns joslā, kas stiepjas no Čīles līdz Japānai un Indonēzijai. Ik gadu Jaunzēlandē reģistrē līdz par 15 tūkstošiem pazemes grūdienu.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Uz augšu