Rakstīt komentāru
Rādīt
Visus Reģistrētos Ieteiktos
Jaunākos vispirms
 1. V
  Vēsture liecina 2017. g. 21. aprīlī 23:57

  Pēc ateistiskiem režīmiem un ticības krīzēm, parasti mēdz nākt GARĪGA atdzimšana,
  1) tā tas notika 17. gs., kad Eiropa (pēc pagrimuma viduslaiku beigu posmā) atkal kļuva ticīga (un sāka attīstīties ekonomika un zinātne),
  2) tā tas notika pēc Franču revolūcijas, kad kristietība atkal nāca godā 19. gs. (un atkal liels kultūras un zinātnes uzplaukums)
  3) tā tas notika pēc nacisma antikristīgā (neopagāniskā) režīma Vācijā, kad pie varas nonāca kristīgie demokrāti (milzīgs Vācijas uzplaukums 20. gs otrā puse - arī šobrīd šīs inerces dēļ Vācija ir vismazāk cietusi no krīzes, jo kaut cik vēl dzīvas ir kristīgi demokrātiskās idejas)
  4) tā tas notika pēc PSRS sabrukuma, PSRS sabruka pamatā garīgu cēloņu dēļ.... atkal baznīcas bija pilnas - paši atceraties -
  taču drīz mēs aizmirsām Dievu un - tagad esam dziļā KRĪZĒ; - bez dziļas un nopietnas reliģiskās motivācijas mēs no šīs krīzes ārā netiksim!
  Taču ir cerība, ka līdzīgi kā pēc citām antikristīgām un antimorāliskām ideloģijām = ARĪ pēc liberālisma un gejisma ideoloģijas sabrukuma - iespējama atmoda.

  0
 2. d
  domāt dziļāk 2017. g. 21. aprīlī 23:54

  Visas Rietumu valstis savu labklājibu un straujo progresu saniedz laikā, kad tās bija KRSITĪGAS - tas ir FAKTS, un mēs labi redzam ka Rietumus šobrīd sāk apsteigt citas civilizācijas, - KĀPĒC?
  >
  Viena no atbildēm ir tradicionālās morāles un reliģijas pazaudēšana, kas noved pie demogrāfijas krīzes un bezcerības, alkatības, pieķeršanaš tikai pārejošajam, egoisma un savtīguma...

  2
 3. Z

  Reliģija — tas nav stāsts par sevis garīgu vai intelektuālu pilnveidošanu.
  Reliģijas pamatfunkcija ir indivīda pakļaušana varai.
  Ticīgajam jāpieņem, ka cilvēka „sirdsprāts”ir ļauns no mazām dienām,
  jāpieņem dogma par iedzimto grēku un pārmantoto vainu, jānicina un jānoliedz sevi, jājūtas bez pamata vainīgam, pazemīgi jācieš un jāslavē ciešanas,
  jāsadzīvo ar duālu pasaules redzējumu, ja zināšanas un loģika* traucē noticēt Dieva eksistencei, un sava dzīve jāpakārto tam, kas realitātē nenotiks. Šo depresīvo uzskaitījumu var vēl ilgi turpināt.
  Lai reliģija neizzustu, sludinātāji Bībeles saturu ignorē un baznīcu transformē par politisku partiju vientiešiem, bet tas ir tikai un vienīgi varas interesēs.

  9
 4. iconJuris Timmermanis Zirafs2017. g. 21. aprīlī 23:23

  Diezgan greizs priekšstats... gluži vai alise greizo spoguļu valstībā...

  1
 5. K
  Kas ir reliģija? Zirafs2017. g. 21. aprīlī 23:58

  Kāpēc varam teikt, ka reliģija nav kaut kāds „bizness projekts” vai „opijs tautai”, kā to cenšas pasludināt antikristīgas un ateistiskas ideloģjas (PSRS laika un tagad), bet BŪTISKĀKAIS kultūras pamats?

  Ja reliģijas būtu radītas TIKAI "desmitajai tiesai", tad pēc tās atcelšanas, kas mūsdienās ir noticis, tām būtu jāaiziet bojām, bet tā nenotiek.

  arī kaut kādas varas uzturēšanas teorijas ir garām, jo tās impērijas, kuras izmantoja kristietību savas varas noturēšanā SEN JAU ir iznīkušas, bet KRISTIETĪBA kā ir, tā ir,
  tā pastāv pāri varām un laikiem (turklāt uzplaukst pat vajāšanu apstākļos, piemēram PSRS un Senajā Romā)

  Tātad reliģija jēga nav "bizness", kā daži kļūdaini domā, tās mērķis ir PAVISAM cits -
  cilvēka dzīves jēgas REĀLS piepildījums

  bez reliģijas NEVIENA kultūra NAV iztikusi, un nav arī radusies (Rietumu civilizācija veidojusies pamatā uz kristietība bāzes, arābu kultūra veidojusies no islāma, Indijas kultūra - no hinduisma utt.)

  1
 6. Z

  Visos šī gadsimta karos un terorismā reliģiskā komponente ir agresijas avots
  vai eskalāciju veicinoša.
  Ja kāds šeit grib būvēt mošeju vai citu sakrālo celtni, vispirms lai, kā minimums, uzrāda pielūgšanas objektu.
  Bībele nederēs, kā Dieva eksistences apliecinājums. Bībeles saturs vēstij par pretējo.

  h t t p s : / / failiem . lv /u/eka7nk2m

  2
 7. iconJuris Timmermanis Zirafs2017. g. 21. aprīlī 23:24

  Jo dziļāk mežā , jo vaitrāk malciņas... :)

  0
 8. M
  Mācies vēsturi! Zirafs2017. g. 22. aprīlī 00:07

  Informācija no Encyclopedia of Wars.
  >
  Tās autori ir apkopojuši informāciju par 1763 kariem cilvēces vēsturē. No tiem 123 klasificēti kā kari, kuru pamatā ir reliģisks konflikts, tas ir, MAZS procents!
  !
  Karu patiesie iemesli pamatā ir EKOPNOMISKI, POLITISKI un NACIONĀLI! (ja pat ārēji dažkārt tos piesedz ar reliģisku retoriku= piemēram, skaidrs, ka Ziemļīrijā notiek cīņa NEVIS starp katoļiem un protestantiem, bet gan starp īriem un šīs zems okupantiem - angļiem. Tas nav reliģisks konflikts, lai gan par tādu to uzdod angļu mediji, kam milzīga ietekme pasaulē;
  ja sāktos cīņas starp latviešiem un krieviem, tas taču nebūtu konflikts starp pareizticīgiem un protestantiem :) Tas taču skaidrs, bet kāds to tā vienmēr varēs tā pasniegt :)
  TĀPĒC JĀDOMĀ ar savu GALVU, nevis jāatkarto PSRS laika ateistisko komunistu vai liberastu ideoloģijas radītās klišejas~!

  1
 9. D
  Dieva pierādījumi Zirafs2017. g. 22. aprīlī 00:11

  Vai un kādi ir Dieva racionāli pierādījumi?
  Protams, Dievu nevar parādīt 100 % un tieši, bet ja cilvēks ir godīgs un domā loģiski, viņš nonāk pie Dieva atziņas.
  1.Vēsturiskais Dieva pierādījums.Visos laikos, cik cilvēce sevi atcerās, vienmēr ir bijusi pārliecība par Dievu vai dieviem - pārliecība vai nojausma par garīgās pasaules esamību.
  2.Teleoloģiskais Dieva pierādījums (no grieķu vārda telos - mērķis). Ikvienai lietai virs zemes mērķis,vai jēga - kāpēc tā pastāv. Bez Dieva cilvēcei un eksistencei kā tādai nav jēgas vai mērķa.
  3.Ētiskais Dieva pierādījums. Ja nav Dieva, tad vienalga kā es dzīvoju – ētiski vai neētiski – jo nev nekāda taisnīguma pasaulē. Tad nav jēgas vai esmu māte Terēze vai Hitlers. Abi mirst un abiem nav par savu dzīvi jāatbild.
  4.Zinātniskais Dieva pierādījums. Izpētot pasauli, godīgs zinātnieks nonāk pie atziņas, ka viss tas nevarēja rasties '' gadījuma pēc”, nejauši utt.
  5.Bibliskais Dieva pierādījums.Vēstures pētnieki, tāpat Bībeles arheoloģija apstiprina, ka Bībelē rakstītais tiešām tā arī ir noticis, kā rakstīts. Taču pirmās Bībeles rindiņas jāuztver ne jau kā precīzs notikumu apraksts, bet kā alegorija, ka principiāls vēstījums – ka Dievs ir radījis pasauli, nevis tā radusies pati.
  6.Eksistenciālais Dieva pierādījums. Šeit varētu būt to miljonu cilvēku liecības, kas paši ir piedzīvojuši Dievu savās dzīvēs. Atbildētas lūgšanas, izmainītas dzīves, dziedināšanas, parādības,brīnumi. Piem., nolemti narkomāni kļūst brīvi no savas atkarības un tml.
  P.S. Pierādīt nevar arī, piemēram, bezaglības eksistenci, bet matemātiķi to tomēr izmanto savos aprēķinos kā zināmā mērā jēdzīgu realitāti un leģitīmu jēdzienu!

  2
  Parādīt vēl 1 atbildi
 10. Z

  Islāms stiprāks, kristietība vāja. Uz kurieni mums būs doties? Mācītāja kungs K. Kalniņš saka, ka kristiešiem, pēc analoģijas ar “Islāma Valsti”, būtu jāatgriežas pie reliģijas pirmavota.
  „Viņi (viltus pravieši) kā neprātīgi dzīvnieki, kas pēc savas dabas radīti satveršanai un nokaušanai...” Pētera 2. vēstule 2:12
  Šī un līdzīgas Bībelē dotās instrukcijas ir nepārprotamas. Ja mācītājs augstāk par Dieva norādēm vērtē sekulārās pasaules likumus, tad viņam, kā minimums, vajadzētu doties pie katra musulmaņa un paskaidrot, ka Allaha nav, ir tikai trīsvienīgais Dievs. Evaņģelizācija ir katram kristietim no Dieva uzlikts pienākums. Bet arī to mācītājs nedarīs, jo Dievs ne viņu, ne viņa oponentu musulmani nav apbruņojis ar argumentiem, kuri pārliecinātu.
  Respektīvi, Dieva nav.
  Lai izbēgtu no šī stresa un izķepurotos no kuriozās situācijas, daži kristieši saka, ka dievs ir radījis visas ~4000 reliģijas. Piemēram, tādā garā izsakās pats pāvests. Lai kāds kristietis paskaidro, vai tas ir, vai nav grēks pret Svēto Garu?
  Šīs situācijas jautrība tajā, ka kristieši tiks dedzināti musulmaņu ellē un musulmaņi cietīs mūžīgās mokas kristiešu ellē. Tā ir rakstīts Bībelē un Korānā.
  Kristiešu garīdznieki, visi kā viens, ignorē nepārprotamo Bībeles norādi: ”Dievs ir viens, un tas ir kristiešu Dievs”. Secinājums: ne jau atgriešanās pie ticības pirmavota ir baznīcas funkcionāru rūpe. Plāns ir, izmantojot situāciju ar bēgļiem, uz baiļu rēķina piepulcināt jaunas avis.
  Sabiedrības stumšana drūmo viduslaiku virzienā var radīt traģiskas sekas, kāds bija, piemēram, Kosovas konflikts.
  Bet tas jau mācītāja kungu neuztrauc.

  5
 11. iconJuris Timmermanis Zirafs2017. g. 21. aprīlī 23:26

  Nu jau pamatīga biezputra ievārīta... :)

  1
 12. D
  Dievs VIENS! Zirafs2017. g. 22. aprīlī 00:19

  No kurienes dabas likumi un mateŗija radusies? Jābūt kādam AUGSTĀKAM SAPRĀTAM un SPĒKAM (Dievam)< kas to visu ir radījis!
  Visumā Dievs izpaužās netieši - dabas kārtībā, bet cilvēkam Viņš ir atklājas īpaši! kā? >1) sirdsapziņā un 2) atklāsmē.
  Tatad Dievu katrs var sajust savā sirdī, bet tiem, kuriem Dievs vēlas - Viņs atklājas īpaši. Tā tas notika ar pirmajiem kristiešiem.
  >
  KATRĀ lielajā reliģijā, reliģiskajā tradīcija, kas ir laika pārbaudi izturējusi = ir Dieva atziņas elementi (daudzās ļoti autentiski), jo šeit ir darīšana ar 1) cilvēka veselo SAPRĀTU, kas nonācis pie atziņas par pārdabisko, kosmisko Saprātu, visa pirmcēloni un 2) SIRDSAPZIŅU< kas uzrāda cilvēka uzvedības, morāles kritērijus!
  Lasot Bībeli varam saprast, ka tieši Dievs iejaucās pasaules evolūcijas gaitā 3 reizes:
  1) pašas pasaules un laika radīšanas pirmsākumā (kā antropais princips - Logoss, kā ceļš, kā evolūcijas virziens, kā visa sākums, visas sarežģītās sistēmas iekustinātājs un radītājs),
  2) radot dzīvību (tas ir dabiski neizskaidrojams kvalitatīvs lēciens dabā),
  3) radot cilvēku (vēl varenāks kvalitatīvs lēciens). < šīs trīs fāzes nav izkaidrojamas ar dabiskiem (nejaušiem) procesiem!
  Visbeidzot Viņš - tā tic kristieši - pieņēma cilvēka veidolu - antropais princips atklājās tieši - un tas bija Jēzus Kristus persona. Tātad Dievs nav tikai akls dabas likums, bet gan tam ir PERSONAS iezīmes, jeb personas dimensija, pēc kuras līdzības ir radīts (izveidojies) cilvēks.
  Tāpēc katrā reliģijā (un nopietnā pasaules uzskatu sistēmā, morāles kodeksā) ir patiesības grauds, lai gan cilvēku spekulāciju aizsegts -jo katrā cilvēkā ir morālā izjūta, tāpēc ikviens pēc nāves tiks izvērtēts ("tiesāts") taisnīgi - saskaņā ar to dzīves ziņu, kas viņam bijusi pieejama;
  Katram tiks pēc viņa spējām, nopelniem un zināšanas, bet grēks tiks sodīts..
  Visās reliģijās cilvēki meklē Dievu.
  Kristietībā Dievs nāk pie cilvēkiem.

  1
 13. D

  runāja par mācītāju Kalniņu ne par Rubeni ! Rubenis savu rubina ! Un ko , Kalniņa kungs , vispār nozīmē baznīcas autoritāte , ja jūs višu ko karjera ! Drīzāk tā !Domā kā gribi ! Arī jūsu baznīcās ir savas kastas un intrigas un viss nav tik spoži kā sludināt , jo esat tādi paši grēcinieki un cilvēki kā mēs !

  6
 14. D

  arī man šis kungs ir licis vilties ! Iekšēji viņs nav tāds kā sludina ! To nu es zinu ! Viņš drīzāk ir cilvēks , kurš strāda publikai ! Jā , jā , jā ! Sava veida aktieris ! Arī baznīcās svētie tēvi spēlē teātri ! Bet gribētos lai viņu vārdi sakristu ar darbiem ! Lai Dievs ar viņu !

  1
 15. v
  vai nav draņķis, 2017. g. 21. aprīlī 18:00

  ..pats ierosināja mācītāju Rubeni atskaitīt no baznīcas...tai Kalniņu dinastijā,laikam visi ir ar ''virzieniem''..māsiņa mūs nosauca par mazajiem,ļaunajiem latvietīšiem...tētiņš pilnībā aizgājis islāmistos un pēc iespējas uzgāž tautai mēslu spaini..un šis intrigants,re,ko sadomājis..bet,ka tik pats neiekrīti bedrē..

  6
 16. k
  ko tu te murgo? vai nav draņķis,2017. g. 21. aprīlī 20:08

  Slims esi,vai?Viņš neko nav rosinājis.Tas bija A.Bite un atskaitīt no baznīcas nemaz nav tik vienkārši,kā tu iedomājies.Viņa māsa mani nav nosaukusi un daudzus citus arī nē par mazajiem latvietīšiem.runa bija par agresīvo un rupjo komentāriem latviešu valodā.Tēvs nav aizgājis nekādos islāmistos,vien iztulkojis Korānu.nekad nekādus spaiņus savai tautai nav gāzis.Ka tik pats neiekrīti kādā bedrē.Sagrābstās kaut kur kādus murgus un tik driķē,kā tāda tirgus tante.

  3

Lai pievienotu komentāru no Jūsu interneta pieslēguma, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Draugiem, Facebook, Twitter, Google vai Inbox.lv kontu.

Autorizēties

TVNET aicina lasītājus, būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas. TVNET patur tiesības lietotājam liegt pieeju "Komentāriem" un ziņot attiecīgajām tiesībsargājošām iestādēm.

Komentāru noteikumi