Francija aizraujošā duelī pārspēj Argentīnu un iekļūst PK ceturtdaļfinālā

Krievijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā sestdien Kazaņā aizraujošā duelī astotdaļfinālā Francijas izlases futbolisti ar rezultātu 4:3 (1:1) pārspēja iepriekšējā turnīra vicečempioni Argentīnas valstsvienību.

Francijas izlases sastāvā spilgtu maču aizvadīja talantīgais Kilians Mbapē, kurš nopelnīja 11 metru sitienu un guva divus vārtus. Uzvarētājiem vēl pa vieniem vārtiem guva Antuāns Grīzmans un Benžamēns Pavārs. Savukārt Argentīnas sastāvā ar precīzu sitienu izcēlās Gabriels Merkado, Anhels di Marija un Serhio Agvero.

Francijas izlases rindās 19 gadus vecais Mbapē mača ievadā ielauzās pretinieku soda laukumā, kur pret viņu noteikumus pārkāpa Markoss Roho. Tiesnesis piešķīra 11 metru sitienu, kuru 13.minūtē realizēja Grīzmans. Pirmā puslaika izskaņā rezultātu ar skaistu tālsitienu izdevās izlīdzināt di Marijam, kurš bumbu tīklā ieraidīja 41.minūtē.

Otrajā puslaikā argentīniešiem izdevās panākt pārsvaru, kad 48.minūtē pēc Lionela Mesi sitiena bumbas lidojumu pamainīja Merkado, izvirzot savu komandu 2:1 vadībā. Tomēr Francija uzsāka pakaļdzīšanos un 57.minūtē ar skaistu sitienu izcēlās Pavārs, kurš izlīdzināja rezultātu.

Spēles 64.minūtē Francija atguva pārsvaru pēc Mbapē sitiena no tuvas distances, bet talantīgais Parīzes «Saint-Germain» futbolists 68.minūtē izmantoja argentīniešu nesaprašanos aizsardzībā un guva savus otros vārtus mačā.

Spēles turpinājumā Argentīnas sastāvā vienus vārtus atspēlēja uz maiņu nākušais Agvero, tomēr tas notika par vēlu - kompensācijas laika trešajā minūtē.

Atskanot tiesneša finālsvilpei, rezultāts vēstīja 4:3 Francijas labā, Didjē Dešāna vadītajai izlasei iekļūstot ceturtdaļfinālā. Francijas futbolistiem pretī stāsies Portugāles un Urugvajas pāra uzvarētāji, kas taps zināmi sestdien vēlāk.

Francija - Argentīna 4:3 (1:1)

Vārti: 1:0 Antuāns Grīzmans (13' ar 11 m sod.sit.), 1:1 Anhels di Marija (41'), 1:2 Gabriels Merkado (48'), 2:2 Benžamēns Pavārs (57'), 3:2 Kilians Mbapē (64'), 4:2 Kilians Mbapē (68'), 4:3 Serhio Agvero (90+3')