Vara atgriežas pie māksliniekiem (8)

TVNET/LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Šonedēļ Rīgā notika jau otrā Baltijas mūzikas industrijas konference, kuras laikā savā pieredzē dalījās ārzemju mūzikas eksperti.

Īpašs uzsvars konferences pirmajā dienā tika likts uz mūzikas industrijas attīstības perspektīvām jaunajā interneta laikmetā. Šobrīd pasaules mūzikas ierakstu tirgū notiek ievērojamas izmaiņas, jo pieaug internetā pieejamās mūzikas apjoms un mūziķiem parādās nebijušas iespējas ar interneta starpniecību izplatīt un popularizēt savu mūziku, tāpēc var prognozēt pakāpenisku kompaktdisku izzušanu.

Protams, līdzīgi kā vinila plates, šķiet, kompaktdisks gluži tā neizzudīs, tas varētu kļūt par mūzikas melomānu kolekcijas objektu, savukārt mūzikas patērētājs izvēlēsies digitālās tehnoloģijas. Spilgts piemērs ir Japāna un Koreja, kas, ekspertu prāt, šajā ziņā ir vairākus gadus priekšā pārējai pasaulei, proti, par vienu no galvenajiem mūzikas nesējiem ir kļuvis mobilais telefons - ar sms starpniecību telefonā tiek lejupielādēti noteikti mp3 faili un rēķins par dziesmām atnāk kopā ar telefona rēķinu. Japānā jau pērn mobilajos telefonos lejuplādētās mūzikas apjomi pārsniedza datoros lejuplādētās mūzikas apjomus

Atšķirībā no mūzikas ierakstu veikaliem, kuru klāstā var būt līdz 10 000 - 15 000 dažādu mūzikas ierakstu, interneta lejupielādēšanas servisi var piedāvāt vairākus simtus tūkstošu mūzikas ierakstu, skaidroja amerikāņu producents un radiošova vadītājs Kriss Duridass, kas ir piedalījies arī "Apple" MP3 failu atskaņotāja "iPod" popularizēšanai izveidotā legālas lejuplādēšanas pakalpojuma "iTunes" veidošanā.

"ASV ierakstu bizness ir sarucis, un daudzi producenti ir bez darba," stāstīja Duridass, kurš ir pārliecināts, ka mūzikas biznesā briest revolūcija, proti, mūziķi iegūs lielāku kontroli pār savas mūzikas izplatīšanu. "Kļūst iespējams lēti ierakstīt mūziku, nav nepieciešams ieguldīt lielus līdzekļus tās izplatīšanā," sacīja Duridass.

Citiem vārdiem, vara atgriežas atpakaļ pie māksliniekiem, gluži kā 60. un 70. gados. Mākslinieks var popularizēt savus ierakstus bez kompāniju starpniecības, tiesa, tas paver iespējas nodarboties ar mūziku ikvienam. Interneta bezgalīgajā telpā savu mūziku varēs piedāvāt katrs mūzikas amatieris, tādējādi mulsinot vienkāršo mūzikas patērētāju. Tātad interneta lielākais mīnuss ir kvalitātes robežu izzušana.

Konferences otrajā dienā eksperti analizēja vairāku Baltijas valstu grupu uzstāšanos, par lielāko pārsteigumu kļuva pašmāju grupas "The Movies" sniegums, tiesa, eksperti bija vienisprātis, ka uzstāšanās bija nedaudz vienmuļa - bez īpašiem uzrāvieniem un kulminācijas vietām.

Grupas dziedātājas Ksenijas harismātisko sniegumu un unikālo balss tembru augstu novērtēja arī "Sony" Lielbritānijas repertuāra direktors Nikijs Greiems. Eksperti prognozēja grupai lielus panākumus, bet ieteica padomāt par oriģinālāku nosaukumu.

Labus vārdus izpelnījās arī gada lielākā rokmūzikas sensācija Latvijā "mofo" - eksperti slavēja puišu spēlētprasmi un oriģinālo nosaukumu, īpaši slavējot bundzinieku, taču ieteica uzlabot dziesmu rakstīšanas procesu.

Viszemāko vērtējumu saņēma Lietuvas grupa "Delfinai", ko Greiems salīdzināja ar karaoke dziedātājiem vai arī viesnīcas grupu no Filipīnām.

Komentāri (8)CopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu