Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Salmu figūru festivāls Nacionālajā Botāniskajā dārzā

28.februārī, Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī tiks atklāts salmu figūru festivāls, portālu «Apollo» informēja Dace Miezīte, v/a «Nacionālais botāniskais dārzs» Vides izglītības un informācijas nodaļas speciāliste.

Festivāla ideja pieder uzņēmīgiem cilvēkiem no radošās apvienības «Utt.lv». Ideja radās, vērojot, kā cilvēki pirms Ziemassvētkiem iegādājas Ķīnā ražotas briedīšu un citu zvēru figūras. Taču gandrīz katrā Latvijas pilsētā - bērnudārzā, mākslas skolā vai puķu veikaliņā ir cilvēki, kuri prot izgatavot gaumīgus salmu objektus, kas ne vien kvalitātes, bet arī cenas ziņā ir pārāki par importa darinājumiem. Turklāt ikviens interesents itin ātri var apgūt salmu figūru veidošanas pamatiemaņas un izvietot savā pagalmā vai piemājas dārzā paša gatavotus dabīgu materiālu objektus.

Salmu festivāla laikā Botāniskā dārza apmeklētājiem būs iespējams aplūkot vairākus desmitus salmu skulptūru, tostarp pasaku tēlus un multfilmu varoņus. Ikviens ir aicināts papildināt ekspozīciju, izveidojot savas salmu figūras. Darbu autori festivālā izstādītos objektus varēs gan pārdot un izsolīt, gan arī dāvināt vai vest atpakaļ uz savām mājām. Ik sestdienu no pulksten 12 līdz 15 tiks organizētas meistarklases, lai ikviens, kurš vēlas, var apgūt iemaņas salmu figūru veidošanā, papildināt ekspozīciju ar savu darbu un pretendēt uz balvu kategorijā «Dari kā mēs, dari ar mums, dari labāk par mums».

Atklāšanas dienā no pulksten 15:00 festivāla organizatori aicina visus ciemiņus iedzert krūzīti karstas tējas un izveidot savu salmu lelli. Ja laika apstākļi atļaus, pulksten 18:00 par godu festivālam notiks savdabīga uguņošana - salmu objekti tiks izgaismoti, un gaisā tiks palaistas gaismas laternas.

Salmu figūras Nacionālā Botāniskā dārza teritorijā varēs aplūkot līdz 5.aprīlim - otrajām Lieldienām.

0 Komentāri