Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūžīgā panda jeb Cīņa ar tumšajiem lokiem zem acīm

Foto: <a target="_blank" href="https://www.flickr.com/people/_nicolee/">nicolee_camacho</a>, <a target="_blank" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/">CC BY-NC-ND 2.0</a>

Tumšie loki zem acīm mūsdienās ir daudzu cilvēku problēma. Reizēm, protams, tie rodas vienkārši neizgulēšanās vai pārmērīgas uzdzīves rezultātā, taču tie nebūt nav vienīgie iemesli.

Kāpēc rodas tumšie loki zem acīm?

Iedzimtība – reizēm tie parādās jau agrā bērnībā. Gadās, ka bērnam pieaugot, tie pazūd, taču reizēm tie ir uz visu mūžu.

Alerģijas – aizlikts deguns paplašināt asinsvadus, kas apasiņo zonu ap acīm, tādējādi padarot to tumšāku, raksta «eyehealthweb.com».

Neizgulēšanās – šis ir visbiežākais tumšo loku rašanās iemesls, taču tos var radīt arī pārmērīgi ilga gulēšana.

Stress – mūsu mentālais stāvoklis ietekmē arīdzan mūsu fizisko veselību.

Neveselīgs dzīvesveids – smēķēšana, alkohola lietošana, pārmērīgs sāls un cukura patēriņš, dažādu medikamentu lietošana.

Tūska – tai par iemeslu var būt, piemēram, pieņemšanās svarā vai grūtniecība.

Vecums – kļūstot vecāki, mēs zaudējam tauku šūnas un kolagēnu no ādas ap acīm, kā arī āda kļūst plānāka. Tas viss var veicināt tumšo loku parādīšanos.

Medicīniska rakstura problēmas – tumšie loki var būt arī nopietnāku saslimšanu blakusparādība, piemēram, endokrīno vai aknu slimību gadījumā.

Kad tumšajiem lokiem jāpievērš pastiprināta uzmanība?

  • Ja tūska un tumšā krāsa parādās tikai zem vienas acs un nepazūd pēc vairākām dienām.
  • Ja tumšie loki parādās ļoti pēkšņi.

Ko darīt, lai mazinātu tumšos lokus?

Aukstas kompreses – ledus maisiņi vai vienkārši ledainā ūdenī samitrināta auduma komprese.

Gulēšana uz augsta spilvena – tas palīdzēs šķidrumam neuzkrāties zem acīm.

Specializēta kosmētika – skaistumkopšanas industrija ir parūpējusies par dažādiem fluīdiem un krēmiem, kas atvēsina un nomaskē tumšos lokus.

Izgulēšanās – pilnvērtīgs miegs mazinās arī stresa negatīvo ietekmi.

Veselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes – kustības nodrošinās gan labāku asinsriti, gan limfas atteci, savukārt neveselīgu našķu un pusfabrikātu izslēgšana no uztura uzlabos ādas stāvokli.

0 Komentāri