Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai sieviete var apvienot bērnu audzināšanu ar uzņēmējdarbību?

Foto: Evija Trifanova/LETA

Vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka sieviete var apvienot bērnu audzināšanu ar uzņēmējdarbības vadīšanu, liecina bankas «Citadele» veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultāti.

Uz jautājumu «Vai sieviete var apvienot uzņēmējdarbības vadīšanu ar bērnu audzināšanu?» pilnīgi apstiprinoši atbildēja 37% aptaujāto, 11% atbildēja, ka tas ir iespējams, bet ne vairāk kā ar diviem bērniem, 2% - ne vairāk kā ar trim bērniem, 6% - ne vairāk kā ar vienu bērnu.

Noraidoši atbildēja 5% aptaujāto, bet 35% apstiprināja, ka tas ir iespējams, bet cietīs vai nu bizness, vai bērni.

Uz jautājumu «Kādas iespējas sievietei ar bērniem sniedz uzņēmuma vadīšana?» no tiem, kas norādīja, ka sieviete var sekmīgi apvienot biznesu ar bērna audzināšanu, 63% norādīja atbildi - tas sniedz iespēju pašai pelnīt naudu, 50% - apgādāt bērnus, 56% - būt neatkarīgai, 38% - brīvāk plānot laiku, 35% - darīt to, kas pašai patīk.

Savukārt uz jautājumu «Kādi ir galvenie iemesli, kāpēc sieviete nevar apvienot uzņēmējdarbības vadīšanu ar bērnu audzināšanu?» no tiem, kas norādīja, ka sieviete nevar sekmīgi apvienot biznesu ar bērna audzināšanu, 74% kā galveno iemeslu minēja to, ka sieviete nevar atļauties veltīt pietiekami daudz laika bērniem, 50% - nevar veltīt pietiekami laika uzņēmējdarbības vadīšanai, 14% - sievietei bērni vienmēr būs svarīgāki par biznesu, 2% - biznesa vide nav piemērota sievietei.

Pārliecinātākie par to, ka sieviete var apvienot uzņēmējdarbības vadīšanu ar bērnu audzināšanu, ir sievietes un jauni cilvēki vecumā līdz 30 gadiem, aptaujas rezultātus komentēja bankas «Citadele» Uzņēmumu apkalpošanas direkcijas vadītāja Agnese Paegle.

Aptauja veikta saistībā ar bankas «Citadele» un žurnāla «Mans Mazais» rīkoto konkursu «Mammu bizness».

Tā veikta no 4. līdz 10.septembrim, sadarbībā ar «Snapshots» aptaujājot 887 respondentu.

Kā ziņots, banka «Citadele» sadarbībā ar žurnālu «Mans Mazais» aicina piedalīties konkursā «Mammu bizness» māmiņas, kuras grūtniecības laikā vai bērna pirmo divu dzīves gadu laikā sākušas savu uzņēmējdarbību.

Konkursa mērķis ir atbalstīt māmiņas, kuras laikā, kad gaidīts bērniņš, vai neilgi pēc tā dzimšanas sākušas savu uzņēmējdarbību.

Konkursa galvenajā balvā būs 1000 latu uzņēmuma attīstībai no «Citadeles».

0 Komentāri