Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kontrolēs lielos pirkumus

Foto: AFI

Valsts ieņēmumu dienests (VID) plāno pārbaudīt, cik nodokļos nomaksājušas personas, kas, piemēram, ir iegādājušās kādas greznas mantas vai arī kam pieder vairāki dzīvokļi un mājas.

«Ja iedzīvotājs aizvadītajā gadā iegādājās greznu mašīnu, taču viņa ienākumi ir atbilstoši, tad, iespējams, nav vērts pārbaudīt šo personu. Turpretī kāds cits būs iegādājies tādu pašu mantu un ir redzams, ka tas neatbilst viņa ienākumiem, tad noteikti tiks veiktas kādas pārbaudes. Arī visiem miljonāru sarakstiem, kuri tiek publicēti avīzēs un žurnālos, pievēršam uzmanību un izvērtējam, vai cilvēks, kas ir tajā sarakstā, atbilstoši saviem ienākumiem ir nomaksājis arī nodokļus,» stāsta VID komunikācijas nodaļas priekšniece Agnese Grīnberga.

Arī līdz šim tika veiktas līdzīgas pārbaudes, taču tagad tās būs pastiprinātas. Kā norāda A. Grīnberga, pastiprināta kontrole nozīmē arī jaunu metožu ieviešanu, taču šīs metodes atklāt nedrīkstot.

0 Komentāri