Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kompensācijas par māju nav

Foto: SIC

Jautājums: Esmu saņēmusi mantojumā vecāku zemi.

Uz zemes bija māja, kuru kolhoza laikos, veicot zemes meliorāciju, nojauca. Par māju neesmu saņēmusi nekādu kompensāciju. Vai par vecāku māju varu saņemt kompensāciju? Vai man nepienācās īpašuma sertifikāti?

Atbilde: Kā tas noteikts likumā «Par privatizācijas sertifikātiem» 13. panta pirmajā daļā, lēmumu piešķirt kompensāciju par namīpašumiem, kas bez atlīdzības tika pārņemti valsts vai juridisko personu valdījumā, pieņem tiesa saskaņā ar likumu «Par namīpašumu atdošanu likumīgajiem īpašniekiem».

Savukārt likuma «Par namīpašuma atdošanu likumīgajiem īpašniekiem» 9. pantā noteikts, ka par namīpašumu, kurš nav saglabājies, bijušajam īpašniekam vai viņa mantiniekam ir tiesības uz kompensāciju likumā noteiktajā kārtībā, ja pieteikums par to iesniegts līdz 1994. gada 1. jūnijam. Kā redzams no jūsu vēstules, šāds pieteikums līdz 1994. gada 1. jūnijam nav iesniegts. Jebkurā gadījumā ir iestājies arī vispārējais 10 gadu noilguma termiņš.

0 Komentāri