Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kādas hipotekārā kredīta likmes sagaidāmas tuvākā pusgada laikā?

Foto: Inga Kundziņa

«Vai varat pastāstīt, cik straujš hipotekārā kredīta procentlikmju kāpums vai kritums EUR, ASV, LVL valūtās sagaidāms tuvākā pusgada laikā? Normunds A.

Rīgā»

Tā kā ļoti lielu daļu no hipotekārajiem kredītiem, ko izvēlas aizņēmēji, veido tieši mainīgās procentu likmes kredīti, tad kredītu procentu likmju kāpums vai kritums ir atkarīgs no starpbanku indeksu — LIBOR un RIGIBOR — dinamikas.

Pēc lata pārsaistes pret eiro latu starpbanku likmes šajā gadā ļoti spēcīgi nokritās, pašreiz sasniedzot 6 mēnešu RIGIBOR zemāko vēsturisko līmeni — 2,9%. Ir skaidrs, ka, Latvijas Bankai turpinot esošo monetāro politiku, latu likmēm jākonverģē uz eiro likmēm 2,5 gadu laikā, tomēr nav pamata uzskatīt, ka tas notiks šogad. Jau tā pārāk straujais latu likmju kritums tika novērots, tikai pateicoties pārliekai latu likviditātei tirgū, ko izraisa lata kursa pastāvīga atrašanās pie intervences apakšējās robežas. Jau pirmais likviditātes stress tirgū apstādinās latu indeksu krišanos vai pat radīs to pieaugumu.

Savukārt eiro likmju attīstība ir vairāk prognozējama — depresija eirozonā neļaus paaugstināties eiro likmēm un 6 mēnešu indeksi saglabāsies 2,1% līmenī.

Jārēķinās gan ar dolāru likmju pieaugumu — starpbanku kotējumi norāda, ka gada beigās 6 mēnešu LIBOR pieaugs līdz 3,8% no pašreizējā 3,5% līmeņa.

0 Komentāri