Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES atbalsta subsidētas darba vietas

Foto: AFI/Andrejs Strokins

Atsaucoties uz raidījumā «De facto» svētdien izskanējušām bažām par valsts iespējām subsidēt darba vietas privātajā sektorā, Iveta Šulca, Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja, norāda, ka pamatotas subsīdijas ne vien nav pretrunā ar Eiropas Savienības (ES) likumdošanu par valsts atbalstu, bet tām iespējams piesaistīt arī finansējumu no ES struktūrfondiem, ja dalībvalsts valdība to uzskata par nepieciešamu.

«Valsts var subsidēt jaunas darba vietas vientuļajiem vecākiem, ilgtermiņa bezdarbniekiem un citām sociāli apdraudētām iedzīvotāju grupām, piesaistot Eiropas Sociālā fonda līdzekļus, bet no Eiropas Reģionālās attīstības fonda iespējams atbalstīt darba vietas jaunu tehnoloģiju apkalpošanai. Valsts to var darīt arī no saviem līdzekļiem, ja vien tā ir prioritāte.

ES likumdošanā noteikta virkne jomu, piemēram, pētniecība un inovācijas, reģionālais atbalsts vai atbalsts grūtībās nonākušiem uzņēmumiem, kurās noteiktos gadījumos ir atļauts valsts atbalsts privātuzņēmumiem,» skaidro Iveta Šulca.

Sīkāka informācija par valsts atbalsta atbilstību Kopienas noteikumiem atrodama EK Konkurences ģenerāldirektorāta tīmekļa vietnē:

ec.europa.eu/competition/state_aid/studies_reports/vademecum_on_rules_09_2008_en.pdf

0 Komentāri