Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Darbiniekus pārsvarā atlaiž nepamatoti

Bez darba pēdējā laikā paliek daudz būvstrādnieku. | Foto: AFI

Valsts darba inspekcijā (VDI) pēdējo mēnešu laikā ir strauji pieaudzis sūdzību skaits par it kā nepamatotu atlaišanu no darba, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja VDI pārstāve Mārīte Noriņa.

Viņa klāstīja, ka šāda tendence parādījusies jau kopš septembra un sūdzību skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaudzis par 25%, kas ir ārkārtīgi daudz. Turklāt 80% gadījumu atlaišana tiešām bijusi nepamatota.

Taču pārējos gadījumos atlaišana bijusi pamatota, vienkārši atlaistajam cilvēkam ir sajūta, ka viņš ir negodīgi atlaists.

Galvenie pārkāpumi, kāpēc atlaišanu no darba uzskata par nepamatotu, ir tāpēc, ka darba devējs neievēro vispārējo uzteikšanas kārtību. Viņš mēģina ātri atrisināt situāciju un ātri atbrīvoties no darbinieka, nedomājot par sekām. Otrs iemesls, kāpēc atlaišanu var uzskatīt par nepamatotu, ir, ja, pārtraucot darba attiecības, netiek izmaksāts galīgais aprēķins, netiek izmaksāts atlaišanas pabalsts, kas darbiniekam pienākas.

Tāpat Noriņa atzina, ka parādās gadījumi, kad darba ņēmējam tiek piedāvāts doties bezalgas atvaļinājumā. Taču viņa uzsvēra, ka bezalgas atvaļinājumu var pieprasīt tikai pats darba ņēmējs un darba devējam nav tiesību vienpersoniski nosūtīt darbinieku bezalgas atvaļinājumā.

Turklāt uz pavasara pusi varētu palielināties nelegālās nodarbinātības gadījumu skaits.

0 Komentāri