Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas iedzīvotāji ar situāciju darbavietā ir apmierinātākie Baltijā

Foto: Apollo

«Mindshare» pētījums: Latvijas iedzīvotāji ar situāciju pašreizējā darbavietā ir apmierinātākie Baltijā, portālu «Apollo» informē Kristīne Kalniņa-Ūsele, «Mindshare» vadītāja Latvijā

Trīs ceturtdaļas strādājošo Latvijas iedzīvotāju ir apmierināti ar savu darbu un darbavietu, savukārt teju puse savu pozīciju darbā vērtē kā stabilu, liecina mediju aģentūras «Mindshare» veiktais pētījums «Kas nodarbina iedzīvotāju prātus?». Pētījums rāda, ka starp Baltijas valstīm tieši Latvijas iedzīvotāji ir visapmierinātākie ar kopējo situāciju darbavietā.

«Mindshare» pētījuma rezultāti atklāj, ka 73% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir apmierināti ar pašreizējo darbu un darbavietu, 62% darbā jūtas novērtēti, 51% ir apmierināti ar izaugsmes iespējām, bet 47% uzskata pašreizējo darbavietu par stabilu. Lietuvā ar darbu ir apmierināti 61% aptaujāto, bet 36% norāda, ka darbavietā trūkst stabilitātes (Latvijā 26%).

Igaunijā kopējā apmierinātība ar darbu ir augstāka nekā Latvijā (pozitīvi to vērtē 75% aptaujāto), taču Latvijā lielāks īpatsvars aptaujāto ar darbu ir apmierināti pilnībā (33% Latvijā pret 30% Igaunijā). Vienlaikus, 29% strādājošo Latvijā ir apmierināti ar darba samaksu (Lietuvā 24%, bet Igaunijā tikai 18%), savukārt 45% Latvijas respondentu regulāri strādā virsstundas, kas ir vairāk nekā kaimiņvalstīs.

Kopumā Latvijā lielāko apmierinātību ar situāciju darbavietā pauduši iedzīvotāji vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem. Līdzīga tendence vērojama arī Lietuvā, savukārt Igaunijā apmierinātākie ir 40 līdz 49 gadus vecie strādājošie.

«Mindshare» vadītāja Latvijā Kristīne Kalniņa - Ūsele norāda: «Par spīti neapmierinātībai ar pašreizējo atalgojumu, Latvijas iedzīvotāju vidū manāms optimistisks skats uz nākotni, paredzot gan algas pielikumu, gan augstāku dzīves kvalitāti. Par ekonomiskās krīzes seku mazināšanos liecina arī tas, ka liela daļa iedzīvotāju jūtas pārliecināti par savām darbavietām un sava snieguma novērtējumu. Virsstundas strādājošo lielais īpatsvars Latvijā liek domāt, ka ekonomiskās situācijas uzlabošanās rezultātā pieaudzis arī darba apjoms, taču uzņēmumi pagaidām vēl izvēlas to sadalīt starp esošajiem darbiniekiem, nevis aktīvi palielināt darbinieku skaitu.»

Savas dzīves kvalitātes uzlabojumu tuvākā gada laikā prognozē 55% aptaujāto, bet 42% to paredz arī valsts mērogā. 71% aptaujāto latviešu atzīst, ka pēdējā gada laikā ir auguši viņu izdevumi, bet tikai 28% norāda, ka pieauguši ieņēmumi. Lietuvā un Igaunijā novērojama līdzīga tendence - izdevumi auguši attiecīgi 71% un 84%, bet ienākumi tikai 25% Lietuvas un 19% Igaunijas iedzīvotāju.

«Pēdējā gada laikā novēroto cenu kāpumu jau ir izjutušas gandrīz trīs ceturtdaļas Latvijas iedzīvotāju, kuru izdevumi tā rezultātā ir pieauguši. Šobrīd darba algas vēl neaug līdzvērtīgā tempā cenām, taču mūsu aptauja rāda, ka 31%, jeb katrs trešais strādājošais Latvijā, algas pielikumu sev prognozē jau tuvākā gada laikā,» saka Kristīne Kalniņa - Ūsele.

0 Komentāri