Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sāc par dārzu domāt februārī!

Foto: Publicitātes foto

Februāra saturs:

Rūgst ieraugs akmeņu parkā Akmeņi «Vaidavās» stādīti noslēpumainos ritmos, dziļdomīgos veidos, salāgoti ar parka augiem, saulstaru celītēm un otrādi. Gluži kā Stounhedžā vai Lieldienu salās. Tikai latviski, lai arī neiespējams pateikt − kāpēc.

Miniatūro sanpauliju kolekcija FEJU DĀRZS! Tautā sanpaulijas tiek sauktas arī par Āfrikas vai Uzambāras vijolītēm. Ar vijolītēm tām nav nekādas radniecības, jo sanpaulijas pieder pie gesnēriju dzimtas (Gesneriaceae). Savvaļā sugas sastopamas Tanzānijā, īpaši Uzambāras kalnu apvidū, Kenijas dienvidaustrumos un tropiskās Āfrikas austrumos.

Krāsaini koki, krūmi un zariZiemā dārzā krāsainību rada dažādu koku, krūmu mizu raksti un zaru krāsas. Lai dārzs nebūtu vienmuļš arī pelēcīgajos bezsniega periodos, dārzā izvēlas krūmus ar košām, neparastām zaru krāsām.

Lai akmeņdārzus krāšņo luīzijas Šo augu izturība, mazprasīgums un sīkstums ir apbrīnojams. Tādēļ luīzijas sastopamas neticamās vietās – akmeņainās kalnu pļavās, stāvās klinšu pārkarēs, ļoti šaurās klinšu spraugās.

Ziedošā Šverīne uz ezera spoguļa – BUGA 2009 Lielākās Vācijas dārzu mākslas izstādes vadmotīvs bija − Dārzkopības vēsturiskā attīstība no 18. gadsimta līdz mūsdienām. Tas tika izrādīts speciāli iekārtotos septiņos dārzos brīnišķīgās Šverīnes pils apkārtnē.

Mani tomāti augs uz balkona. Kāpēc ne? Turpinām rubriku par dārza iekārtošanu uz balkona un lodžijas. Šoreiz iepazīstinām ar īpašām tomātu šķirnēm, kas paredzētas audzēšanai uz balkona.

KALENDĀRS FEBRUĀRIS

Kā rosījās dzīvā radība janvārī? Pazīstamā vides vērotāja Ilmāra Tīrmaņa ziņojums par norisēm dabā. Ko nevarat vairs noklausīties Zaļajā vilnī, to varat izlasīt žurnālā Dārzā.

Darbi februārī: sakņu dārzā, augļu dārzā, košumdārzā un telpās

Pamodinātais dzīvības spēks diedzējumos! Ekonomiski izdevīgākais uztura bagātināšanas paņēmiens ir sēklu diedzēšana. Graudu, pākšaugu un citu dārzeņu sēklās guļ aizmidzis spēks, kas tikai gaida, lai piemērotos apstākļos tiktu atmodināts.

Maltīte, pavasari gaidot Ar diedzēto sēkliņu lieliskajām īpašībām esat iepazinušies. Lieciet zināšanas lietā, pagatavojiet makaronus ar kabačiem un dīgstiem. Gludi, spuraini, copē vai zirgastē – veseli mati Lietojot dabiskus līdzekļus, tējas un uzlējumus, rezultāts nebūs acumirklīgs. Un grūtākais ir izturēt kaut vai vienu kursu. Taču, pārvarot slinkumu, rezultāts būs lielisks – no dabas ņemts un pašas rokām pagatavots!

Kamera dēstu audzēšanai Kameras galvenais uzdevums ir nodrošināt dēstiem vienmērīgu temperatūru, gaisa mitrumu un gaismu, izmantojot papildapgaismojumu. Tā ir vienkārši pagatavojama, ātri uzstādāma un nojaucama, turklāt lēta.

Dāvana dārzniekam Valentīndienā Ar ko pārsteigt dārznieku Valentīndienā? Īstenu dārznieku var pārsteigt tikai ar augu! Piedāvājam dažas patiesi sirsnīgas idejas.

ZIŅAS UN JAUNUMI

0 Komentāri