Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izglītības ministrs aicina meklēt risinājumu lauku skolu situācijai

Viņš norādīja, ka minētajās skolās uz vienu skolotāju ir, piemēram, pieci līdz septiņi bērni. Pilsētās skolēnu skaits klasē ir no 20 līdz 30 skolēniem. Uzturēt infrastruktūru tādā veidā, kā tas bija tās izveidošanas laikā pirms 30-40 gadiem, nav ilgtspējīgi. Taktika kādu laiku ir bijusi to atstāt kā tabu tēmu, uzsver Dombrovskis.

Pašreizējā lauku skolu infrastruktūra iedzīvotāju skaita samazināšanās dēļ nav ilgtspējīga un šai tabu tēmai ir jāmeklē risinājums, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdes laikā sacīja izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Valdības pārstāvis norādīja, ka darbības stratēģija paredz finansējuma piešķiršanu, ja tiek veiktas strukturālas reformas. Viņš minēja Igaunijas piemēru, kur valsts piedāvāja finansēt vienas reģionālās vidusskolas vai ģimnāzijas uzturēšanu, ja pašvaldības atteiktos no vidusskolas programmām savās mazajās skolās. Reģioniem pēc brīvprātības principa bijusi iespēja izvēlēties.

Iedzīvotāju skaita samazināšanās nav tikai izglītības jomas problēma, bet attiecas uz, piemēram, slimnīcām un ceļiem, norādīja ministrs.

Deputāts Vladimirs Reskājs (SC) vērsa uzmanību, ka nav pareizi palīdzību lauku skolām sniegt uz lielo pilsētu skolu rēķina. Savukārt deputātes Janīna Kursīte-Pakule (V) un Ina Druviete (V) vērsa uzmanību uz augstskolu pasniedzēju situāciju un atbalsta nepieciešamību.

0 Komentāri