Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai bērniem un vecākiem jāpasniedz dāvanas skolotājiem

Foto: Evija trifanova/LETA

Vairāk nekā puse jeb 55% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka bērniem un to vecākiem nav jāpasniedz dāvanas skolotājiem, liecina konservatīvu ideju institūta «Populares Latvija» un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā pētījuma 'Laba skola: vēlmes un vērtējums» rezultāti.

Iedzīvotājiem tika jautāts, vai bērniem un to vecākiem ir skolotājiem jādāvina dāvanas, piemēram, dzimšanas dienās, Ziemassvētkos. Dāvanas skolotājiem atbalsta 35% respondentu.

Savukārt starp tiem, kuriem ir skolas vecuma bērni, dāvanas atbalsta 37% aptaujāto. Līdzīgi kā sabiedrībā kopumā vairākums - 55% - bija pretējās domās - ka dāvanas skolotājiem nav jāpasniedz.

Šā gada februāra aptaujā piedalījās 1002 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Pētījums «Laba skola: vēlmes un vērtējums» sniedz dziļāku ieskatu valsts iedzīvotāju vērtību orientācijās. Tās spilgti atspoguļojas tieši izteiktajās vēlmēs pēc tā, kādam jābūt mācību saturam un metodēm Latvijas skolās. Pētījuma autori vēlējās noskaidrot, vai skolās jāmāca būt savas valsts patriotiem vai arī mēs vēlamies redzēt savus bērnus multikulturālus un atvērtus, kā arī vai vecāki piekristu, ka viņu bērnus skolotāji var sodīt.

«Populares Latvija» ir konservatīvo ideju institūts, kura darbības pamatā ir modernā konservatīvisma pamatprincipi - brīva uzņēmējdarbība, maza valsts pārvalde, indivīda brīvības un Eiropas tradicionālās vērtības.

Konservatīvo ideju institūts «Populares Latvija» nav saistīts ne ar vienu politisku partiju vai reliģisku organizāciju. Institūta misija ir definēt, izplatīt un iedzīvināt Latvijā moderni konservatīvas idejas.

0 Komentāri