Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skolotāja ar kameru izspiego klasi

Foto: AFI

Sešās Lielbritānijas skolās skolēni redzami lamājoties, kaujoties un ielādējot porno filmas no interneta.

To visu slepus nofilmē skolā uzstādītās videokameras. Neiedomājami mazās kameras tiek ievietotas mapēs vai arī skolotāju apģērba pogu caurumos. Nacionālā skolotāju savienība jau paspējusi nosodīt Anglijas TV 5 kanāla programmu, kura katru trešdienu rāda nofilmēto materiālu. Skolotāju savienība uzskata, ka slepus filmēt skolēnus nav godīgi. Raidījuma veidotāji uzskata, ka klases haosā redzams nacionāls «stāsts». Sieviete, kura slepus filmē klasē notiekošo, pēc 30 gadu pārtraukuma ir atsākusi strādāt par skolotāju un realitātes šovā sevi dēvē par «Silviju Tomasu». Sešu mēnešu laikā viņa aizstāja skolotājas 18 Londonas un Ziemeļanglijas skolās. Sešās no tām viņa slepeni filmēja skolēnus.
Silvija Tomasa stāsta, ka redzējusi bērnus laužot solus un trakojot. Viņa apgalvo, ka tikusi nepelnīti vainota skolēnu iekaustīšanā. Kā bērnu neciešamākās īpašības skolotāja spiegs min lamāšanos, huligānismu, mobilo telefonu un CD pleijeru izmantošanu stundu laikā. Piektā kanāla vecākais programmu pārraugs Kriss Šavs cer, ka pārraide atvērs acis visiem vecākiem, parādīs, kāds haoss valda klasēs, padarot mācīšanas procesu gandrīz neiespējamu. Filmētajos materiālos netiek minētas konkrētas skolas. Viens no raidījuma veidotājiem Rodžers Graefs stāsta: «Mēs nolēmām nepakļaut apkārtējo kritikai pārraidē atainotās skolas. Necenšamies atrast grēkāžus, tikai parādīt, kas notiek aiz aizvērtajām klases durvīm. Parasti to visu redz tikai skolotāji. Pārraidē redzam, ka cieņa pret skolotāju bērnos ir zudusi. Skolēni pārvalda situāciju.» Nacionālās skolotāju savienības galvenais sekretārs Stīvs Sinnots domā citādi: «Atzīstu, ka bērnu nekontrolējamā uzvedība ir kļuvusi par problēmu, taču nav jālieto negodīgas un slepenas metodes, lai risinātu šo problēmu.» Viņš uzsver, ka raidītās programmas saturs nav pieņemams un necik neuzlabos bērnu uzvedību.

0 Komentāri