Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skolotāju alga palielināsies līdz Ls 464

Foto: Publicitātes foto

Skolotāju alga 2010.

gadā varētu sasniegt 464 latus par vienu likmi, secinājusi Izglītības un zinātnes ministrijas darba grupa. Atšķirīgs ir darba samaksas paaugstināšanas sākuma laiks — 2005. gada 1. septembris vai 2006. gada 1. janvāris. Darba grupas sēdē Labklājības ministrijas pārstāvji atzīmēja lielo pedagoga profesijā strādājošo skaitu, kas atstāj ietekmi uz minimālās algas paaugstināšanu valstī, un ieteica nesaistīt pedagogu darba samaksas paaugstināšanu ar minimālo algu. Šo viedokli atbalsta arī Finanšu ministrija, norādot, ka Izglītības likumā noteiktā skolotāju algu piesaiste minimālajam atalgojumam darbojas kā «bremze» minimālās algas paaugstināšanai valstī kopumā. Premjers Aigars Kalvītis ļoti atturīgi vērtējis iespēju paaugstināt darba algas izglītībā strādājošajiem no šā gada 1. septembra, jo līdzekļi šādam mērķim valsts budžetā šogad nav paredzēti. Iespējamie budžeta grozījumi varētu tikt veikti tikai rudens pusē.
Pēc tikšanās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvjiem premjers apsolīja iedziļināties pedagogu darba samaksas palielināšanas problēmā, iepazīstoties ar aprēķiniem un izvērtējot pašreizējās valsts budžeta iespējas, informē Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Koleča. A. Kalvītis arī norādīja, ka, viņaprāt, Izglītības un zinātnes ministrijai un tās pārstāvjiem jautājums par pedagogu darba samaksas palielināšanas nepieciešamību būtu jāaktualizē daudz enerģiskāk un pārliecinošāk, rādot skaidru ministrijas nostāju un patiesu ieinteresētību šā jautājuma risināšanā. LIZDA padome neatkāpjas no prasības palielināt pedagogu algu par 40 latiem jau no šā gada 1. septembra un to turpināt arī nākamajos gados, norādījusi LIZDA priekšsēdētāja Astrīda Harbaceviča.

0 Komentāri