Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Devītklasnieki nesekmību uzreiz izlabot nevar

Foto: AFI

Šo mācību gadu beidzot, vairāki tūkstoši devītās klases audzēkņu nesekmīgu atzīmju dēļ neiegūs pamatizglītības apliecību, saņemot tikai liecību.

Šis dokuments ir būtisks šķērslis tālākas izglītības iegūšanai, jo tikai 24 izglītības iestādes, ieskaitot arodvidusskolas, uzņem nesekmīgos 9. klases absolventus. Viņi var arī mācīties devītajā klasē atkārtoti.

Izglītības valsts inspekcijā šobrīd ir informācija par 2187 skolēniem, kuri ieguvuši tikai liecību. Par visām skolām ziņas vēl neesot saņemtas.

Pedagogi, skolēni, vecāki ierosina devītklasniekiem ļaut izlabot nesekmīgās atzīmes un pārlikt eksāmenus. Iesaka rīkot vasaras nometnes, kur notiktu kursi atkārtotai mācību vielas apguvei. Pēc to beigšanas audzēknis pārliktu eksāmenu vai izlabotu nesekmīgo atzīmi neveiksmīgajā priekšmetā, līdz ar to saņemot apliecību un iespēju turpināt mācības vidusskolā vai arodvidusskolā.

Pret šāda priekšlikuma ieviešanu praksē iebilst Vispārējās izglītības departamenta direktors Artūrs Skrastiņš, norādot, ka tā būtu lieka naudas tērēšana. «Nevar pāris nedēļās iemācīties pamatskolas mācību vielu kaut vienā priekšmetā. Tie bērni, kuriem ir grūtības mācībās, skolojas pēc speciālas metodikas. Papildu eksāmenu sesija ir paredzēta tikai tiem audzēkņiem, kuri slimības dēļ iekavējuši mācību vielu vai nevar ierasties uz eksāmenu un kuriem ir ārsta zīme. Uz pārējiem nekāda eksāmenu pārlikšana vai nesekmīgu atzīmju labošana vasarā neattiecas.»

0 Komentāri