Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par budžeta vietām privātās augstskolās

Pasaules Bankas un citu starptautisko ekspertu Latvijas ekonomikas atveseļošanas ierosinājumi var veicināt privātā sektora lomas pieaugumu Latvijas augstākās izglītības sistēmā. Pieaugot privāto augstākās izglītības iestāžu lomai, mazināsies arī slogs valsts budžetam, jo savas budžeta vietas var piedāvāt arī privātās mācību iestādes.

Tā, piemēram, Alberta koledža ir pirmā privātā koledža Latvijā, kas pati no saviem resursiem studentiem piedāvās budžeta studiju iespējas. No 2010./2011. mācību gada Alberta koledžas studentiem būs iespēja pieteikties uz 50 budžeta vietām astoņās studiju programmās. Papildus Alberta koledža turpinās nodrošināt 3 bezmaksas vietas bāreņiem un studētgribētājiem no daudzbērnu ģimenēm.

To apliecināja arī 2010. gada sākumā Alberta koledžas un sociālā portāla Draugiem.lv veiktā vidusskolas beidzēju aptauja – gandrīz divas trešdaļas jauniešu uzsvēra, ka ekonomiskās situācijas pasliktināšanās valstī ir būtiski iespaidojusi viņu augstākās izglītības iegūšanas iespējas. Tajā skaitā 85% jauniešu par būtisku studiju izvēles nosacījumu minēja iespēju studēt budžeta grupā.

Lai veicinātu jauniešu izvēli par labu studiju uzsākšanai, neraugoties uz ekonomisko situāciju, Alberta koledža visiem 2010. gada vidusskolu absolventiem studijām 2010./2011. mācību gadā piedāvās arī 50% studiju maksas atlaidi.

www.alberta-koledza.lv

0 Komentāri