Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers skolotājiem un skolēniem: krīze nav bezgalīga

Foto: «Scanpix»/«Reuters»

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) vēstulē skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem, sagaidot 1. septembri, norāda: šis mācību gada sākums atšķiras no iepriekšējiem. Tomēr viņš aicina raudzīties nākotnē ar optimismu.

«Šis 1. septembris un jaunā mācību gada sākums ir citādāks, nekā tas bijis iepriekš. Ne tāpēc, ka tam pietrūktu ierastās rudenīgi svinīgās gaisotnes vai pirmās skolas dienas satraukuma. Šajā gadā sākas jauna kārtība izglītības jomas finansēšanā, kas turklāt sakrīt ar vienu no sarežģītākajiem valsts attīstības posmiem. Varam to saukt par reformu krīzes laikā, lai gan veikt radikālas izmaiņas izaugsmes gados būtu bijis daudz vieglāk un nesāpīgāk. Toreiz pietrūka politiskas gribas, bet šobrīd bez pārmaiņām vairs nevaram,» norāda premjers.

Dombrovskis piekrīt pārmetumiem par skolotāju atalgojuma samazināšanu, kā arī atzīst, ka skolu slēgšana ir viens no smagākajiem lēmumiem.

«Mēs visi justos daudz labāk, ja šāda situācija nebūtu jāpiedzīvo un ja Latvija nebūtu kļuvusi par valsti, kas no straujāk augošās Eiropas Savienības ekonomikas īsā laika posmā pārtapusi straujāk krītošajā. Tādēļ vienīgi pāreja uz finansēšanas modeli «nauda seko skolēnam» pamato izglītības nozares turpmākos izdevumus un dod iespēju saglabāt mūsu valsts skolu tīklu kopumā. Vienlaikus šī jaunā situācija ir laba iespēja mācīties pašiem no savas valsts izglītības vēsturiskās pieredzes un paplašināt skolas nozīmi pagasta, novada vai pat pilsētas robežās. Skola kā zinību un izglītības centrs ne tikai skolēniem, bet daudz plašākam sabiedrības lokam. Skola kā kultūras un intelektuālas attīstības centrs. Šādu nākotni es novēlu turpmākajai skolu attīstībai.»

«Krīze nav bezgalīga, mēs atgriezīsimies pie izaugsmes, tomēr es ticu, ka tā būs daudz atbildīgāka un pārdomātāka attīstība, kam jābalstās zināšanās, kvalitātē un patiesās vērtībās. Lai Jums un mums visiem veiksmīgs šis jaunais mācību gads, lai gūtās atziņas un zināšanas protam pielietot reālajā dzīvē!»

0 Komentāri