Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērniem skolā būs jāiet no sešu gadu vecuma

Foto: Lita Krone/LETA

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātos grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas paredz, ka bērniem skolā būs jāsāk iet no sešu gadu vecuma. Pašlaik bērni skolas gaitas sāk no septiņu gadu vecuma.

Gala lēmums gan jāpieņem Saeimai.

Mācības no sešu gadu vecuma bērni sāks ar nākamo mācību gadu, kas sāksies 1. septembrī.

Grozījumos arī noteikts, ka obligāta pirmsskolas vecuma bērnu sagatavošana pamatizglītības ieguvei ir no piecu gadu vecuma.

Taču grozījumos arī noteikts, ka pamatizglītības 1. klases programmu varēs īstenot arī pirmsskolas izglītības iestāde. Turklāt 1. klasē būs nevis mācību stundas, bet gan mācību nodarbības.

Ministrija norāda, ka Vispārējās izglītības likuma pašreizējā redakcija paredz pirmsskolas vecuma izglītojamo mācību slodzi pa vecumiem, neņemot vērā, ka pirmsskolas vecuma bērnu galvenā darbība ir rotaļa. Pirmsskolas izglītības programmas apguve notiek rotaļu veidā kvalificētu pedagogu vadībā, kas slodzi bērniem nerada.

Vairāki pedagogi uzskata, ka bērnus nevajadzētu laist skolā jau no sešu gadu vecuma, jo psiholoģiski viņi tam nav gatavi

0 Komentāri