Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LU vairs nevēlas sadarboties ar plaģiātismā iesaistīto Kūli

Foto: Lita Krone/LETA

Latvijas Universitāte (LU) ir iesniegusi tiesā prasību par darba attiecību pārtraukšanu ar plaģiātisma skandālā iesaistīto profesoru Rihardu Kūli.

Šādu lēmumu universitātes vadība pieņēmusi, jo, neraugoties uz notikušajām sarunām un saraksti ar pasniedzēju, nav izdevies rast abpusēju risinājumu. Tāpēc nolemts sniegt prasību tiesā, portālam «Apollo» skaidroja LU rektora padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Evija Ansonska.

LU skaidro, ka Kūļa rīcība nav savienojama ar darbu akadēmiskā personāla amatā.

Līdz lietas izskatīšanai tiesā, LU atturas sniegt plašāku informāciju par prasības pieteikuma saturu, norādīja Ansonska.

Kūlis vēl nesen apsvēra iespēju vērsties tiesā, jo uzskatīja, ka apvainojumi par plaģiātismu Imanuela Kanta darba tulkojumā ir nepatiesi. Viņš Kanta «Praktiskā prāta kritiku» tulkojis no kopotājiem rakstiem, kuri izdoti 1906.gadā «Felix Meiner» izdevniecībā.

Pēc LU rektora Mārča Auziņa lūguma LU Ētikas komisija izskatīja LU Vēstures un filozofijas fakultātes studējošo pausto viedokli, kas izskanējis šī gada martā Latvijas presē un interneta vidē, par iespējamu plaģiātu LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesoru darbos.

0 Komentāri