Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izraēlas profesori lasa lekcijas vilcienos

Lai paaugstinātu Izraēlas augstākās izglītības prestižu, Jeruzalemes ebreju universitātes profesori nolēma īstenot programmu «Zinātnieki uz sliedēm».

Kā pirmais tās ietvaros lekciju piepilsētas vilcienā nolasīja profesors Hanoks Gutfreinds, vēsta aģentūra «Reuters». Lekcijas, kura sākās plkst. 9.00 vilcienā, kurš brauca pa maršrutu Modina–Telaviva, tēma bija Alberta Einšteina mīlestības vēstules. Profesors Gutfreinds, izmantojot citātus no izcilā zinātnieka vēstulēm abām savām sievām, stāstīja par Einšteina privāto dzīvi laikā, kad viņš radīja savu revolucionāro mācību.

Kā pastāstīja Ebreju universitātes pārstāvis, pašlaik augstākā izglītība Izraēlā pārdzīvo krīzi. «Cilvēkiem jāsaprot augstākās izglītības nozīmība,» viņš teica, atbildot uz jautājumiem par programmas mērķiem. Komentējot lekciju tēmas, viņš paziņoja, ka akcijas organizatori centās pastāstīt par kaut ko ar zinātni saistītu, bet tajā pašā laikā arī tādu, ar ko var vērsties pie plašas auditorijas.

Lekcijas beigās profesors Gutfreinds pastāstīja, ka viņam līdz šim vēl ne reizi nav nācies uzstāties cilvēku priekšā, puse no kuriem sēž ar mugurām. Pēc viņa vārdiem, klausītāji lektoru uztvēra silti, par spīti tam, ka lekcija pieturu un konduktoru apgaitas dēļ bieži tika pārtraukta.

Viena pasažiere lekciju raksturoja kā «brīnišķīgu». Viņa teica, ka labprāt, ja vien būtu laiks, apmeklētu lekcijas universitātē.

Jeruzalemes ebreju universitātē atrodas Alberta Einšteina arhīvs, kurā ir arī viņa privātās vēstules. Savā laikā izcilais zinātnieks universitātei novēlēja ne tikai savu arhīvu, bet arī tiesības izmantot savu vārdu un tēlu komerciālā nolūkā.

0 Komentāri