Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uztvere un zināšanas - pasaules slavenā uztveres pētnieka lekcija LU

Foto: Publicitātes foto

Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19, šodien, 15. maijā, plkst. 16.00 uzstāsies viens no izcilākajiem mūsdienu uztveres pētniekiem pasaulē - Indiānas Universitātes (ASV) profesors Roberts Goldstouns, kurš atklātajā lekcijā stāstīs par zināšanu robežām un uztveres procesa nozīmību personības un cilvēces attīstībā.

Lekcijā «The pers and cons of ceptual learning» («Vai uztvere un zināšanas mijiedarbojas: par un pret») profesors iepazīstinās ar uztveres izpēti. R. Goldstons skaidros, kāpēc uztveres pētniecība ir nozīmīga dažādu zinātņu kontekstā. Turklāt lekcijas laikā viņš iezīmēs arī problēmjautājumus uzskatā par zināšanu pamatiem mūsu uztverē.

Roberts Goldstouns šobrīd ir piecu nozīmīgāko uztveres pētnieku vidū pasaulē. «Esmu gandarīts, ka R. Goldstouns piekrita šim priekšlasījumam, jo vēlējāmies Latvijas intelektuālajai publikai demonstrēt to, kāpēc kognitīvo zinātņu pētījumi ir fascinējoši, zinātniski pārliecinoši un saistoši dažādu nozaru speciālistiem un interesentiem,» norāda LU Kognitīvo zinātņu un semantikas centra direktors un viens no pasākuma organizētājiem asociētais profesors Jurģis Šķilters.

Prof. R. Goldstouns ir Indiānas Univeristātes (IU) (ASV) Uztveres un konceptu laboratorijas vadītājs, IU kognitīvo zinātņu programmas direktors un IU izcilības profesors, vairāk nekā 170 nozarē būtisku publikāciju autors un līdzautors. Viņš pētījis uztveres un zināšanu mijiedarbības procesus, konceptu apguvi, cilvēka domāšanas skaitļojamos modeļus, lēmumu pieņemšanas, spriešanas un problēmrisinājumu psiholoģiju, kā arī vizuālās kognīcijas procesus. Prof. R. Goldstouna pētījumi vienlaikus ir izcili no psiholoģijas un datormodelēšanas perspektīvām. Viņš ir vairāku balvu un goda nosaukumu (tostarp ASV Nacionlās zinātnes akadēmijas) ieguvējs.

Latvijas Universitātē 16. – 18. maijā notiks 9. Starptautiskais kognitīvo zinātņu, loģikas un komunikācijas simpozijs «Uztvere un koncepti», ko organizē Latvijas Universitātes Kognitīvo zinātņu un semantikas centrs sadarbībā ar Makmāstera universitātes (Kanāda) Filozofijas departamentu. «Šis ir līdz šim apjomīgākais simpozijs, kādu esam organizējuši. Vairāku gadu darba rezultātā izdevies sapulcināt nozīmīgākos konceptu un uztveres pētniekus, lai rastu atbildes uz dažādiem vitāli svarīgiem jautājumiem par cilvēka zināšanu būtību, avotiem un izpausmes formām, to saistību ar uztveri un sajūtām,» atzīmē asoc. Prof. Jurģis Šķilters.

www.lu.lv/tiesraide

http://cognition.lu.lv

0 Komentāri