Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Palīdzība bērniem ar rakstīšanas un lasīšanas traucējumiem

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Arvien biežāk skolās saskaramies ar lasīšanas vai rakstīšanas traucējumiem. Par specifiskiem lasīšanas traucējumiem sākumskolā un to mazināšanas iespējām varat lasīt Andas Kauliņas un Sarmītes Tūbeles grāmatā «Lasīšanas traucējumi» un Sarmītes Tūbeles un Judītes Lūses grāmatā «Ja skolēns raksta nepareizi...» uzzināsiet, ko darīt, ja bērnam  problēmas ar pareizrakstību.

Eiropā dislekslija un disgrafija ir ļoti aktuāla problēma un speciālisti domā kā šō problēmu risināt.

Pedagoģiskajā procesā skolotājiem nereti nākas saskarties ar skolēniem, kuriem, neskatotites uz augsti attīstītu intelektu un lielu iegūldīto darbu, tomēr ir grūti iemācīties lasīt, vai pareizi rakstīt. Bērniem ir arī grūtības sekot līdzi uzrakstītam, vai izlasītajam.

Latvijā specifiskie lasīšanas traucējumi ir vēl maz pētīti, taču autori dos padomus vecākiem, pedagogiem, logopēdiem un lasītājiem analizēt šīs problēmas kurus skārusi šī problēma. Meklēt programmas sadarbībā speciālistiem, skolotājiem un vecākiem, kā palīdzēt bērnam. Galvenais darboties kopā un būt pacietīgiem, un ticēt bērna spējām, atbalstīt, bet nekādā gadījumā nedrīkst bērnu rāt un kaunināt.

Grāmatu izdevusi SIA «Izdevniecība RaKa»

0 Komentāri