Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Roberts Ķīlis iestājas pret Kurzemītes pamatskolas likvidāciju

Foto: saldus.lv

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, izvērtējot argumentus Saldus novada domes lēmumā «Par mācību procesa organizāciju Saldus novada pašvaldības izglītības iestādēs», nolēmis nepieļaut Kurzemītes pamatskolas likvidāciju, portālu «Apollo» informēja Reinis Tukišs, Izglītības un zinātnes ministra padomnieks.

Vienlaikus ministrs iestājas arī pret citu Latvijas mazo skolu likvidāciju līdz brīdim, kamēr IZM paspārnē tiks izstrādāta mazo skolu programma, kas paredzēs mazo skolu saglabāšanu, padarot tās par daudzfunkcionāliem kopienu centriem. Patlaban ministra izveidotajās darba grupās sagatavoti priekšlikumi mazo skolu attīstībai, kas tiks izmantoti konkrētu rīcībpolitiku izstrādei.

«Latvijas mazās skolas faktiski jau ir lauku kopienu centri, kuros koncentrējas novadu sabiedriskā un kultūras dzīve. Pazaudējot skolu, mēs riskējam zaudēt arī veselu ciemu. Šo iemeslu dēļ ir ļoti svarīgi saprātīgi investēt līdzekļus, lai mazās lauku skolas kļūtu par moderniem kopienu centriem, kas varētu pildīt arī citas sabiedrībai nozīmīgas funkcijas - nodrošināt pieaugušo izglītību, bezdarbnieku pārkvalifikāciju, aprūpes centra funkcijas u.c.»

Kurzemītes pamatskola Saldus novadā ir lielisks piemērs tam, ka arī novadu skola var sasniegt labus mācību rezultātus, kā arī sekmīgi īstenot speciālās pamatizglītības programmas bērniem ar smagiem attīstības traucējumiem, tādējādi nodrošinot vispusīgu izglītību un ievērojot katra skolēna spējas un intereses.

Salīdzinot Kurzemītes pamatskolas mācību rezultātus ar citām Saldus novada skolām, kā arī vidējo rezultātu valstī pamatskolās, var secināt, ka tie ir augstāki visos priekšmetos, izņemot matemātiku.

IZM ir saņēmusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vēstuli, kurā norādīts, ka Kurzemītes pamatskolas likvidācija ir pretrunā ar Saldus novada pašvaldībā dzīvojošo bērnu tiesībām un interesēm un lūdz IZM nesaskaņot pieņemto lēmumu.

Lai nodrošinātu izglītības iestāžu labās prakses un pieredzes pārmantojamību, veicot izglītības iestāžu tīkla sakārtošanu Saldus novadā, IZM iesaka ņemt vērā skolu darba kvalitātes rādītājus - skolēnu mācību rezultātus, sasniegumus interešu izglītības jomā, pedagogu un direktora darba kvalitāti u.c., kā arī visu iesaistīto pušu - skolotāju, vecāku, skolēnu - viedokļus. Vienlaikus IZM ir gatava sniegt atbalstu Saldus novada domei izstrādāt tālākattīstības scenāriju pamatskolas pastāvēšanai.

0 Komentāri