Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iespējamās misijas projekts «Iepazīsti savu kaimiņu!»

Iespējamās misijas projekts «Iepazīsti savu kaimiņu!» ieguvis finansējumu Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) izsludinātajā Bērnu apmaiņas programmas projektu konkursā. SIF konkursā izvēlējies piecus projektus un pirmo līgumu noslēdzis ar Iespējamo misiju.

Projekta «Iepazīsti savu kaimiņu!» apmaiņā tiks iesaistīti desmit 5. un 6.klases skolēni no Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas un desmit 5. līdz 9. klašu skolēni no Ikšķiles vidusskolas un viņu ģimenes, kas ikdienas saziņā lieto latviešu vai krievu valodu. Iespējamās misijas skolotājas un projekta autores Ilze Logina (Rīgas Zolitūdes ģimnāzija) un Dace Jaundāldere (Ikšķiles vidusskola) uzsver, ka šis sabiedrības saliedēšanas projekts dod iespēju latviešu un mazākumtautību bērniem sešas dienas viesoties viesģimenē tepat Latvijā, pilnveidot un nostiprināt valodu zināšanas.

«Šis projekts dod iespēju skolēniem nostiprināt 21.gs. svarīgās prasmes, kas mācītas skolā - valodu zināšanas un komunikācijas prasmes. Tas rada iespēju, papildus dzimtajai valodai ikdienas saziņā lietot vēl vienu valodu, kā arī motivē skolēnus mācīties valodas, jo rāda to praktisko pielietojumu ikdienā.»

Bērni atgriežoties no apmaiņas viesģimenē gan savā ģimenē, gan skolā varēs dalīties pieredzē, veidojot personiskās integrācijas pieredzi plašākam cilvēku lokam. SIF sekretariāta direktore Aija Bauere saka: «Šādā apmaiņas programmā ir iesaistīti arī vecāki, dalībnieku skolotāji, radi un draugi, tāpēc mēs sagaidām, ka šī programma izskanēs plašākā sabiedrībā, ne tikai iesaistītajās ģimenēs. Bērni un viņu vecāki daudz labāk apzināsies kultūru dažādību, spēs novērtēt tradīciju nozīmi, kā arī apzināsies tādu vērtību kā piederības sajūta savai valstij un arī savai tautai.»

Galvenās projekta aktivitātes ietver projektā ieinteresēto ģimeņu pieteikšanos un atlasi, bērnu un viesģimeņu iepazīšanos, bērnu uzturēšanos viesģimenēs un kopīgu pasākumu apmeklēšanu, veicinot bērnu un ģimeņu savstarpējo izpratni un veidojot abpusēju sadarbību divu kopienu starpā.

Saskaņā ar projekta nolikumu organizatori segs ģimenēm izdevumus par bērna uzņemšanu, ēdināšanu, transportu. Vismaz vienam viesģimenes loceklim jābūt labām otras valodas zināšanām, un viesģimenei jābūt spējīgai nodrošināt atbilstošus sadzīves apstākļus bērnam. Viesģimenei jānodrošina uzņemtais bērns ar vismaz divu kopīgu kultūras un sporta pasākumu apmeklēšanu, kuru izdevumi tiks segti.

0 Komentāri