Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cik šogad izmaksā skolēna sagatavošana skolai

Foto: Edijs Pālens/LETA

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, pakāpeniski palielinās pircēju pieprasījums pēc skolai nepieciešamajām precēm. Veikalu tīkla ELVI pārdošanas dati rāda, ka augusta mēneša pirmajās divās nedēļās dažādu kancelejas un biroja preču tirdzniecības apjoms pieaudzis par 277% salīdzinot ar tādu pat laika periodu jūlijā. «Tomēr novērojam, ka daudzi vecāki uzreiz nevar iegādāties visu skolai nepieciešamo, kā arī to izvēles pamatā lielākoties ir preču cena,» stāsta SIA «Pārtikas tirdzniecības apvienības», komercdirektore Laila Vārtukapteine. Lai labāk izzinātu pircēju ieradumus, ELVI veikalu tīkls šajā nedēļā veicis aptauju, kurā noskaidrots, ka viena skolēna sagatavošanai skolai optimāli būtu nepieciešami līdz pat 200 Ls.

ELVI veikalos pakāpeniski palielinās pircēju pieprasījums pēc skolai nepieciešamajām precēm. Tomēr sagaidāms, ka lielākā daļa vecāku, mācību gada sākumam nepieciešamās preces, sāks iegādāties augusta pēdējā nedēļā. «Jau šobrīd dažādu kancelejas un biroja preču pārdošanas apjomi pieauguši vairākkārt – salīdzinot augusta pirmās divas nedēļās ar tādu pat periodu jūlijā, pieaugums ir 277%. Paredzam, ka kopējie kancelejas un biroja preču pārdošanas apjomi augustā būs pat lielāki kā pērn, kad, salīdzinot pret jūlija mēnesi, augustā pieaugums bija 166%,» stāsta L.Vārtukapteine.

«Aptaujā noskaidrojām, ka šobrīd vecāki viena skolēna sagatavošanai jaunajam mācību gadam, tērē vidēji 50 – 100 Ls. Tomēr, lai bērns būtu pilnībā sagatavots 1.septembrim, lielākā daļa vecāku norādījuši, ka optimāli būtu nepieciešams līdz pat 200 Ls,» stāsta L.Vārtukapteine. Viņa piebilst, ka liela daļa vecāku galvenais kritērijs tās vai citas skolai nepieciešamās preces iegādei ir zemākā cena: «Aptaujā noskaidrojām, ka gandrīz 74% respondentu cenšas iegādāties veikalos pieejamās akciju preces, kas ļauj būtiski ieekonomēt. Tāpat tikai nedaudz vairāk nekā 5% vecāku atļaujas pirkt to, kas patīk bērniem vai pašiem, neskatoties uz cenu!»

43% respondentu norādījuši, ka lielākās izmaksas ir tieši jaunāko klašu skolēnu sagatavošanai jaunajam mācību gadam, savukārt vismazāk jātērē vidējo klašu bērnu vecākiem. Lielākā daļa vecāku cenšas iegādāties jaunas skolas gaitām nepieciešamās lietas – tikai 8% respondentu atzinuši, ka plāno vajadzīgo aizlienēt no draugiem, radiem vai paziņām.

0 Komentāri